Fotowoltaika a wartość nieruchomości – czy instalacja podnosi wartość domu?

Fotowoltaika a wartość nieruchomości – czy instalacja podnosi wartość domu?

Instalacje fotowoltaiczne cieszą się ogromną popularnością wśród inwestorów prywatnych, którzy pragną dzięki nim uniezależnić się od rosnących cen prądu i zyskać bezpieczeństwo energetyczne. O zaletach fotowoltaiki powiedziano już sporo, jednak niewiele osób zwraca uwagę na jeszcze jedną korzyść – panele PV zamontowane na dachu budynku albo na gruncie mogą znacząco podnieść wartość nieruchomości. Z czego to wynika?

Dlaczego fotowoltaika może podnieść wartość nieruchomości?

Inwestycja w instalację fotowoltaiczną to spore przedsięwzięcie. Przede wszystkim dlatego, że koszt jej zakupu oraz montażu sięga kilkudziesięciu tysięcy złotych. Już samo to podnosi wartość nieruchomości – domy z zainstalowaną fotowoltaiką kosztują więcej nawet o kilkanaście-kilkadziesiąt procent więcej, a do tego są coraz chętniej wybierane przez myślących przyszłościowo inwestorów.

To jednak nie wszystko. Fotowoltaika podnosi wartość nieruchomości również dlatego, że zapewnia niezależność energetyczną. To właśnie dzięki panelom PV właściciel domu może produkować duże ilości energii, które wystarczą mu w stu procentach na zasilenie urządzeń czy oświetlenie budynku. Nie musi więc martwić się rosnącymi cenami prądu czy przerwami w dostawie/awariami sieci energetycznej, mogąc korzystać ze swojej instalacji o każdej porze dnia i nocy.

Fotowoltaika to ogromna oszczędność. Nawet pomimo dużego kosztu jej zakupu i montażu, dzięki znacznemu obniżeniu rachunków za prąd, zwraca się w zaledwie kilka lat. I sprawia, że dom jest nie tylko więcej warty, ale również stanie się bardziej pożądany na rynku nieruchomości. Zwłaszcza, jeżeli do instalacji podłączona zostanie pompa ciepła, która pozwoli bezkosztowo ogrzewać budynek, a także podgrzewać wodę użytkową.

Zainwestuj w wysokiej klasy panele fotowoltaiczne i podnieś wartość swojego domu!

Inwestycja w fotowoltaikę (i współpracującą z nią pompę ciepła) jest więc świetnym rozwiązaniem nie tylko dlatego, że zapewnia możliwość produkowania energii na własny użytek i zyskania sporych oszczędności. To także zakup z myślą o przyszłości – dzięki instalacji PV podniesiesz wartość swojej nieruchomości i tym samym sprzedaż ją drożej, np. po kilku latach, gdy zechcesz przenieść się w inne miejsce albo wybudować większy dom dla powiększającej się rodziny.

Oczywiście to, o ile podniesie się wartość nieruchomości, zależy w dużej mierze od jakości zamontowanej fotowoltaiki. Jeżeli chcesz zainwestować w najlepsze rozwiązania, skontaktuj się z naszą firmą!