Montaż instalacji fotowoltaicznych w Katowicach i w obrębie całego województwa śląskiego

Fotowoltaika to nowoczesny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy wydawanych na prąd. W każdym domu używa się wielu urządzeń elektrycznych, które wymagają dostarczenia odpowiedniej ilości energii. W zakładach przemysłowych zapotrzebowanie jest jeszcze większe. Panele fotowoltaiczne są świetnym sposobem na znaczne ograniczenie, a czasami zupełne wyeliminowanie wydatków związanych z zasilaniem standardowych sprzętów czy nawet całych linii produkcyjnych.

Firma Elektro Masters zajmuje się montowaniem fotowoltaiki w Katowicach i nie tylko. Do realizowania zleceń wykorzystujemy wyłącznie sprawdzone komponenty, które mogą służyć świetnie przez długie lata. Dbamy o to, by systemy zostały wykonane zgodnie z obowiązującymi normami i spełniały swoje zadania nawet w najbardziej wymagających lokalizacjach. Oferujemy stworzenie zarówno systemów on-grid, jak i off-grid, dopasowując odpowiedni typ instalacji do potrzeb danego użytkownika.

Profesjonalny projekt i montaż fotowoltaiki - Katowice, Częstochowa, Sosnowiec, Gliwice, Zabrze, Bielsko-Biała

Coraz więcej osób decyduje się na stworzenie ekologicznych systemów, czego doskonałym przykładem jest fotowoltaika. Katowice to tylko jedno z miast, w których świadczymy nasze usługi. Zajmujemy się również montowaniem paneli w takich miejscach, jak Sosnowiec, Gliwice, Zabrze, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Bielsko-Biała, Bytom czy Rybnik. Dzięki temu możemy docierać wszędzie tam, gdzie są potrzebne nowoczesne, ekonomiczne rozwiązania. Szczególnie warto się zapoznać z fotowoltaiką w Tychach oraz w Ogrodzieńcu, gdzie można otrzymać atrakcyjne dofinansowania.

Nasze usługi to nie tylko montaż paneli fotowoltaicznych w Katowicach i okolicach. Zajmujemy się też tworzeniem kompletnych pomp ciepła, ładowarek do samochodów elektrycznych oraz funkcjonalnych magazynów energii. Dzięki temu możemy zapewnić kompleksowe usługi, które pozwalają na stworzenie ekologicznego i ekonomicznego gospodarstwa domowego lub firmy.

Kompleksowe rozwiazania i najwyższa jakość

Jeśli chodzi o nowoczesne rozwiązania, takie jak fotowoltaika, Śląsk to teren, na którym można liczyć na wysokiej jakości usługi w atrakcyjnych cenach. Nasza firma wykorzystuje wyłącznie sprawdzone komponenty pochodzące od sprawdzonych producentów. Są to takie marki, jak Solar Edge, REC Solar, Fronius, Sharp, Dehn, SMA, WINAICO czy QCELLS. Dysponujemy wiedzą i umiejętnościami, które pozwalają na dobranie odpowiednich urządzeń do potrzeb konkretnego obiektu. Nasza firma działa od 2013 roku i do teraz ma na koncie wiele realizacji, które potwierdzają wysoką jakość świadczonych usług.

Ogromnym atutem Elektro Masters są także ludzie. Nasi specjaliści podchodzą do wszelkich zleceń w sposób profesjonalny, dlatego mogą zaoferować funkcjonalne i sprawdzone rozwiązania oraz metody, które pozwalają na stworzenie prężnie działającej instalacji fotowoltaicznej do Twojego obiektu.

Ekologiczna energia - instalacje fotowoltaiczne Śląsk

Fotowoltaika śląskie to doskonały wybór dla osób, które chcą zainwestować, by w przyszłości móc cieszyć się darmową energią elektryczną. Nasi specjaliści bez problemu stworzą projekt oraz doradzą, jakie komponenty sprawdzą się najlepiej w przypadku danego obiektu. Dzięki temu Twój dom czy przedsiębiorstwo zyska dodatkowe źródło prądu, które pozwoli na obniżenie kosztów związanych z zasilaniem niezbędnych urządzeń. Jest to doskonałe rozwiązanie także wtedy, gdy jesteś posiadaczem nowoczesnego samochodu elektrycznego i chcesz ładować go praktycznie za darmo.

Aby system fotowoltaiki był skuteczny, konieczne jest dopasowanie go do potrzeb danego obiektu. Z tego powodu nasi pracownicy rozpoczynają współpracę od oceny zapotrzebowania na energię elektryczną oraz indywidualnej charakterystyki budynku. W ten sposób można stworzyć funkcjonalną instalację, która pozwoli na znaczne obniżenie rachunków za prąd. Dbamy o to, by w jej skład wchodziły wszystkie niezbędne elementy, w tym także wysokiej jakości zabezpieczenia DC i AC. Takie części mają za zadanie chronić system przed przeciążeniami elektrycznymi i przejściowymi, które mogłyby doprowadzić do poważnej awarii.

Jak obniżyć rachunki za prąd?

Chętnie odpowiemy na wszystkie twoje pytania

Nowe pole

Co oferujemy?

Zajmujemy się kompleksową realizacją inwestycji – od projektu, przez pozyskanie dofinansowania, aż po montaż. Posiadamy 6 lat doświadczenia w montażu i przyłączyliśmy panele fotowoltaiczne o mocy 15 MW. Zrealizowaliśmy ponad 3 tys. projektów fotowoltaicznych – od 3 do 200kW. W naszej ofercie znajdą Państwo pompy ciepła, magazyny energii i ładowarki do samochodów elektrycznych. Od 2020 roku zajmujemy się także budową farm fotowoltaicznych.

FAQ

Chętnie odpowiemy na wszystkie twoje pytania

Jak oszacować moc instalacji fotowoltaicznej dla domu?
Do oszacowania potrzebnej mocy paneli fotowoltaicznych przydatna jest informacja o średnim rocznym zużyciu energii w kilowatogodzinach. Można ją określić na podstawie dotychczasowych rachunków za prąd. Standardowo instalację zwiększa się o 20%, aby pokryć szacowany koszt przechowywania energii w sieci.

W przypadku nowych domów jednorodzinnych typowa instalacja fotowoltaiczna ma moc około 4kWp.

Pamiętaj, że zawsze możesz skorzystać z porad specjalistów od fotowoltaiki – chętnie pomożemy dobrać odpowiednią moc instalacji.

Czy fotowoltaika ogrzeje dom?
Instalacja fotowoltaiczna o odpowiednio skalkulowanej mocy może skutecznie ogrzać dom. Może ona zasilać np. grzejniki elektryczne czy elektryczne maty grzewcze do ogrzewania podłogowego. Często również fotowoltaika jest łączona z pompą ciepła, która potrzebuje znacznie mniejszej ilości energii elektrycznej do ogrzania domu.

Pod kątem ogrzewania domu ważna jest również informacja, że rozliczenia z zakładem elektrycznym zazwyczaj odbywają się raz w roku, co pozwala na odbieranie zimą wyprodukowanego prądu przez własną instalację fotowoltaiczną w bardziej słonecznych porach roku.

Gdzie zamontować panele fotowoltaiczne?
W przypadku domów prywatnych najczęściej panele fotowoltaiczne są lokalizowane na dachu – najlepiej na południowej jego stronie. Jeśli jednak dach posiada inną ekspozycję lub dach jest płaski – również można zaplanować skuteczną instalację.

Można także zdecydować się na montaż paneli fotowoltaicznych na gruncie, a nawet na elewacji.

Jak obniżyć rachunki za prąd? Sprawdź fotowoltaikę!

Chętnie odpowiemy na wszystkie twoje pytania.