Fotowoltaika Śląsk

Montaż instalacji fotowoltaicznych w Katowicach i w obrębie całego województwa śląskiego

Fotowoltaika to nowoczesny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy wydawanych na prąd. W każdym domu używa się wielu urządzeń elektrycznych, które wymagają dostarczenia odpowiedniej ilości energii. W zakładach przemysłowych zapotrzebowanie jest jeszcze większe. Panele fotowoltaiczne są świetnym sposobem na znaczne ograniczenie, a czasami zupełne wyeliminowanie wydatków związanych z zasilaniem standardowych sprzętów czy nawet całych linii produkcyjnych. Firma Elektro Masters zajmuje się montowaniem fotowoltaiki w Katowicach i nie tylko. Do realizowania zleceń wykorzystujemy wyłącznie sprawdzone komponenty, które mogą służyć świetnie przez długie lata. Dbamy o to, by systemy zostały wykonane zgodnie z obowiązującymi normami i spełniały swoje zadania nawet w najbardziej wymagających lokalizacjach. Oferujemy stworzenie zarówno systemów on-grid, jak i off-grid, dopasowując odpowiedni typ instalacji do potrzeb danego użytkownika.

Profesjonalny projekt i montaż fotowoltaiki - Katowice, Częstochowa, Sosnowiec, Gliwice, Zabrze, Bielsko-Biała

Coraz więcej osób decyduje się na stworzenie ekologicznych systemów, czego doskonałym przykładem jest fotowoltaika. Katowice to tylko jedno z miast, w których świadczymy nasze usługi. Zajmujemy się również montowaniem paneli w takich miejscach, jak Sosnowiec, Gliwice, Zabrze, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Bielsko-Biała, Bytom czy Rybnik. Dzięki temu możemy docierać wszędzie tam, gdzie są potrzebne nowoczesne, ekonomiczne rozwiązania. Szczególnie warto się zapoznać z fotowoltaiką w Tychach oraz w Ogrodzieńcu, gdzie można otrzymać atrakcyjne dofinansowania. Nasze usługi to nie tylko montaż paneli fotowoltaicznych w Katowicach i okolicach. Zajmujemy się też tworzeniem kompletnych pomp ciepła, ładowarek do samochodów elektrycznych oraz funkcjonalnych magazynów energii. Dzięki temu możemy zapewnić kompleksowe usługi, które pozwalają na stworzenie ekologicznego i ekonomicznego gospodarstwa domowego lub firmy.

Kompleksowe rozwiązania i najwyższa jakość

Jeśli chodzi o nowoczesne rozwiązania, takie jak fotowoltaika, Śląsk to teren, na którym można liczyć na wysokiej jakości usługi w atrakcyjnych cenach. Nasza firma wykorzystuje wyłącznie sprawdzone komponenty pochodzące od sprawdzonych producentów. Są to takie marki, jak Solar Edge, REC Solar, Fronius, Sharp, Dehn, SMA, WINAICO czy QCELLS. Dysponujemy wiedzą i umiejętnościami, które pozwalają na dobranie odpowiednich urządzeń do potrzeb konkretnego obiektu. Nasza firma działa od 2013 roku i do teraz ma na koncie wiele realizacji, które potwierdzają wysoką jakość świadczonych usług. Ogromnym atutem Elektro Masters są także ludzie. Nasi specjaliści podchodzą do wszelkich zleceń w sposób profesjonalny, dlatego mogą zaoferować funkcjonalne i sprawdzone rozwiązania oraz metody, które pozwalają na stworzenie prężnie działającej instalacji fotowoltaicznej do Twojego obiektu.

Ekologiczna energia - instalacje fotowoltaiczne Śląsk

Fotowoltaika śląskie to doskonały wybór dla osób, które chcą zainwestować, by w przyszłości móc cieszyć się darmową energią elektryczną. Nasi specjaliści bez problemu stworzą projekt oraz doradzą, jakie komponenty sprawdzą się najlepiej w przypadku danego obiektu. Dzięki temu Twój dom czy przedsiębiorstwo zyska dodatkowe źródło prądu, które pozwoli na obniżenie kosztów związanych z zasilaniem niezbędnych urządzeń. Jest to doskonałe rozwiązanie także wtedy, gdy jesteś posiadaczem nowoczesnego samochodu elektrycznego i chcesz ładować go praktycznie za darmo. Aby system fotowoltaiki był skuteczny, konieczne jest dopasowanie go do potrzeb danego obiektu. Z tego powodu nasi pracownicy rozpoczynają współpracę od oceny zapotrzebowania na energię elektryczną oraz indywidualnej charakterystyki budynku. W ten sposób można stworzyć funkcjonalną instalację, która pozwoli na znaczne obniżenie rachunków za prąd. Dbamy o to, by w jej skład wchodziły wszystkie niezbędne elementy, w tym także wysokiej jakości zabezpieczenia DC i AC. Takie części mają za zadanie chronić system przed przeciążeniami elektrycznymi i przejściowymi, które mogłyby doprowadzić do poważnej awarii.

Co oferujemy?​

Zajmujemy się kompleksową realizacją inwestycji – od projektu, przez pozyskanie dofinansowania, aż po montaż. Posiadamy 6 lat doświadczenia w montażu i przyłączyliśmy panele fotowoltaiczne o mocy 15 MW. Zrealizowaliśmy ponad 3 tys. projektów fotowoltaicznych – od 3 do 200kW. W naszej ofercie znajdą Państwo pompy ciepłamagazyny energii i ładowarki do samochodów elektrycznych. Od 2020 roku zajmujemy się także budową farm fotowoltaicznych.

Fotowoltaika

Typowa instalacja fotowoltaiczna składa się paneli fotowoltaicznych zbudowanych z ogniw fotowoltaicznych pozwalających przetworzyć energię słoneczną na wytworzenie energii elektrycznej. Bardzo ważnym elementem jest również falownik (inwerter), który przetwarza prąd stały z paneli na zmienny. Dodatkowo w skład instalacji wchodzą zabezpieczenia DC i AC. Po stronie stałoprądowej DC stosuje się ograniczniki przepięć, które chronią instalację przed przejściowymi przepięciami wywołanymi np. uderzeniem pioruna w linię elektroenergetyczną. Strona zmiennoprądowa AC zabezpieczona jest wyłącznikami nadmiarowo-prądowymi służącymi do ochrony przed przeciążeniami elektrycznymi. Poszczególne elementy połączone są przewodami o odpowiedniej średnicy.

Panele fotowoltaiczne składają się z ogniw krzemowych, które mogą być podłączone szeregowo lub równolegle. Z obu stron moduły zaizolowane są folią przez co pozostają w próżni. Przeważnie moduły są umieszczane w stalowej lub aluminiowej ochronnej ramie, gdzie uszczelnione hermetycznie szyby ochronne chronią kruche ogniwa przed wpływem środowiska i uszkodzeniami mechanicznymi.


Girl in a jacket
Monokrystaliczne panele fotowoltaiczne zbudowane są z ogniw powstałych z dużego monokryształu krzemu. Ogniwa te możemy rozpoznać po ich kolorze. Są one zazwyczaj barwy ciemnoniebieskiej lub czarnej. Mają one często zaokrąglone boki, ponieważ monokryształ krzemu w przekroju jest kołem. Moduły te osiągają wyższą sprawność od paneli polikrystalicznych na poziomie 18% co przekłada się również na ich wyższą cenę. Polikrystaliczne panele fotowoltaiczne składają się z ogniw wyprodukowanych z polikrystalicznego krzemu. Krzem polikrystaliczny jest to krzem który wykrystalizował z wielu monokryształów krzemu. Ze względu na technologię ich wytwarzania ogniwa te zawsze mają kształt prostokąta lub kwadratu i są barwy jasnoniebieskiej. Ich sprawność wynosi około 16% i są na pewno tańszą opcją w porównaniu do monokrystalicznych.
Wydajność modułów fotowoltaicznych rozumiana jako ilość energii elektrycznej, jaką możemy wyprodukować z systemu PV dla warunków panujących w Polsce wynosi ok 1000 kWh/kWp. Wielkość produkcji energii jest uzależniona zarówno od jakości i sprawności modułów fotowoltaicznych, jak i od możliwości dachu (występowania kominów czy wykuszy; orientacji budynku względem stron świata, kąta nachylenia połaci dachowych). Odpowiednio dobrana instalacja fotowoltaiczna jest w stanie całkowicie zaopatrzyć budynek w energię elektryczną. Koszty związane z eksploatacją
Przeważnie instalacje fotowoltaiczne są mało awaryjne i bezobsługowe. Nie wymagają one także czyszczenia oraz są odporne na różne warunki atmosferyczne jak grad czy śnieg. Oczywiście aby być pewnym, że instalacja działa bez zarzutu zalecane są okresowe kontrole.
W Polsce z paneli fotowoltaicznych o mocy 1kW możemy uzyskać od 900 do 1000kWh energii elektrycznej w ciągu roku. Oczywiście ilość wyprodukowanej energii zależna jest od ilości promieniowania słonecznego padającego na moduły. Ważnym elementem jest również orientacja i kąt nachylenia modułów. Dodatkowe czynniki wpływające na produkcję to sprawność zastosowanych modułów.
Nie. Panele fotowoltaiczne nie pracują w nocy.
Czas montażu instalacji na dachu jest zależny od wielkości instalacji, miejsca oraz od złożoności konstrukcji na której będzie montowana. W dobrych warunkach atmosferycznych, instalacja dla domku jednorodzinnego zostanie zamontowana w 1 dzień.
Instalację fotowoltaiczną można zainstalować wszędzie gdzie docierają promienie słoneczne. Najpowszechniej stosowane są systemu zintegrowane z dachem, natomiast coraz częściej instalacje montuje się na gruncie na specjalnych konstrukcjach montażowych. Spotykane są również systemy na elewacjach budynków lub balkonach, jednak wydajność tych systemów jest znacznie niższa a cena wyższa.
Obecnie na rynku dostępne są systemy montażowe przeznaczone dla każdego rodzaju pokrycia dachowego. Optymalne nachylenie generatora fotowoltaicznego to 25-35 ° w kierunku południowym. Dla dachów płaskich stosujemy konstrukcje wsporcze na trójkątach montażowych. Bardzo dobre uzyski otrzymujemy również z instalacji montowanych na dachach zorientowanych w kierunku E. Obecnie dostępne technologie falowników fotowoltaicznych umożliwiają montaż modułów PV na różnych połaciach i pod różnym kątem nachylenia.
Koszty związane z instalacją jest bardzo zróżnicowane i zależą od dużej ilości czynników. Cena systemu fotowoltaicznego zależy głownie od jego mocy, złożoności dachu oraz rodzaju zastosowanych komponentów. Dla instalacji rzędu 5 kWp trzeba przygotować się na wydatek od 23 000 zł do 25 000 zł.
Standardowy moduł fotowoltaiczny ma powierzchnie od 1,7 do 1,9 m2. System o mocy 4,5 kWp składający się z 15 modułów zajmie powierzchnię ok 26 m2 na dachu skośnym. Instalacja na dachu płaskim wymaga więcej miejsca ze względu na konieczność odsunięcia się poszczególnych rzędów modułów PV od siebie, tak aby nie zacieniały się nawzajem.
System On-grid jest to typ instalacji w której energia elektryczna wyprodukowana przez moduły i przekształcona na prąd przemienny przez falownik w pierwszej kolejności jest zużywana na potrzeby własne obiektu, a nadwyżka jest magazynowana w sieci, skąd można ją w dowolnym momencie bezpłatnie odebrać. Jest to obecnie najpopularniejszy typ instalacji PV. W przypadku firm nadwyżki energii wysyłane do sieci są odsprzedawane do zakładu energetycznego po średniej cenie sprzedaży energii elektrycznej na rynku konkurencyjnym. System off-grid jest to system dla osób, które chcą być całkowicie bądź częściowo niezależne od energii w sieci elektroenergetycznej. Jego działanie polega na produkcji energii z modułów fotowoltaicznych, zużywaniu jej na bieżące potrzeby oraz magazynowaniu chwilowych nadwyżek energii w akumulatorach. Obecnie systemy te są mniej popularne ze względu na wysoką cenę akumulatorów i ich krótką żywotność.

Ich jedyną wspólną cechą jest to, że oba korzystają z energii słonecznej. Kolektor słoneczny zamienia ją na ciepło, przeważnie do podgrzania wody. W przypadku kolektorów potrzebny jest czynnik zwykle glikol, który odbiera ciepło i przekazuje dalej do systemu. Z kolei panel fotowoltaiczne zamienia energię słoneczna na elektryczną w wyniku ,,zjawiska fotowoltaicznego’’ polegającemu na powstaniu siły elektromotorycznej pod wpływem promieniowania świetlnego.

Montaż paneli fotowoltaicznych cieszy się rosnącą popularnością w Polsce, ponieważ coraz więcej osób i firm dostrzega ich ogromny potencjał w zakresie produkcji energii elektrycznej. Odnawialne źródła energii to dzisiaj najlepszy sposób na niezależność energetyczną oraz oszczędności, dlatego warto przemyśleć montaż paneli fotowoltaicznych – niezależnie od tego, gdzie mieszkasz, jak duży dom posiadasz i jakie jest jego zapotrzebowanie energetyczne.

Instalacje fotowoltaiczne zapewniają liczne korzyści. Poznaj te najważniejsze i przekonaj się, że panele słoneczne mogą stanowić dla Ciebie znakomite rozwiązanie!

Korzyść 1 – niższe rachunki za prąd

To oczywiście najważniejsza zaleta fotowoltaiki i jednocześnie najczęstszy powód, dla którego tak wiele osób decyduje się na montaż instalacji fotowoltaicznych. Panele są w stanie produkować bardzo duże ilości prądu z promieniowania słonecznego, który następnie może zostać wykorzystany do oświetlenia budynku albo zasilenia znajdujących się w nim urządzeń. Dzięki temu możliwe jest zyskanie bardzo dużych oszczędności, zwłaszcza dzisiaj, kiedy ceny energii elektrycznej rosną w szybkim tempie.

Warto pamiętać, że do instalacje fotowoltaiczne doskonale współpracują z innymi urządzeniami, jak np. pompy ciepła, co pozwala na stworzenie kompleksowego rozwiązania, również do taniego ogrzewania budynku.

Korzyść 2 – niezależność energetyczna

Instalacja fotowoltaiczna to idealne rozwiązanie dla tych osób i firm, które pragną uniezależnić się od zewnętrznych dostawców i, co za tym idzie, rosnących cen prądu. Korzystając z odpowiednich rozwiązań, nie musisz nawet podłączać budynku do sieci elektroenergetycznej, by wytwarzać prąd zmienny. Dzięki temu panele fotowoltaiczne mogą zostać zamontowane również w miejscach, w których nie ma dostępu do sieci energetycznej.

Warto również dodać, że inwestując w ogniwa fotowoltaiczne, a także współpracujące z nimi magazyny energii, unikniesz problemów związanych np. z przerwami w dostawie prądu.

Korzyść 3 – mniejsze koszty instalacji fotowoltaicznej

Choć systemy fotowoltaiczne nie są tanie i często wymagają zainwestowania kilkudziesięciu tysięcy złotych, możesz obniżyć ich koszt. Wystarczy odpowiednie dofinansowanie, które oferowane jest w wielu formach – zarówno dla klientów prywatnych, jak też właścicieli firm. W ten sposób zredukujesz koszty nawet o kilkadziesiąt procent, co pozwoli Ci zyskać doskonałej jakości rozwiązanie dla Twojego domu.

Oczywiście nasza firma zapewnia wsparcie na każdym etapie inwestycji – pomagamy klientom na terenie województwa śląskiego w pozyskaniu dotacji, odciążając Cię w tym zakresie od wielu obowiązków.

Korzyść 4 – własny prąd przez dziesięciolecia dzięki fotowoltaice

Decydując się na instalację fotowoltaiczną, możesz mieć pewność jej wieloletniego działania – bez jakichkolwiek awarii czy problemów. Współcześnie produkowane i oferowane przez naszą firmę panele słoneczne wykonywane są z wysokiej klasy komponentów, dzięki czemu są niezwykle odporne na różnego rodzaju urazy mechaniczne czy negatywny wpływ czynników atmosferycznych.

W praktyce oznacza to, że systemy fotowoltaiczne nie tylko działają niezawodnie przez wiele lat, ale również zachowują bardzo wysoką sprawność.

Korzyść 5 – bezproblemowa obsługa

Ogromną zaletą każdej instalacji fotowoltaicznej jest również to, że do jej prawidłowego działania nie jest wymagana ingerencja człowieka. Po zamontowaniu natychmiastowo produkuje ona energię elektryczną, a Ty nie musisz w jakimkolwiek stopniu dbać o jej prawidłowe działanie. Co więcej, unikniesz nawet mycia paneli fotowoltaicznych, a w przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości, zostaniesz o nich poinformowany dzięki wchodzącemu w skład systemu falownikowi.

Korzyść 6 – fotowoltaika to czysta energia

I na koniec to, co tak istotne dla coraz większej liczby osób i firm – instalacja fotowoltaiczna jest rozwiązaniem w stu procentach ekologicznym, które nie generuje jakichkolwiek szkodliwych dla człowieka czy środowiska naturalnego substancji. To przyszłość energetyki i alternatywa dla tradycyjnych metod produkowania prądu. Zainwestuj w moduły fotowoltaiczne i bądź „eko”!

Fotowoltaika w województwie śląskim – sprawdź naszą ofertę!

Wiesz już, dlaczego warto zainwestować w panele słoneczne. Dzięki nim możesz wykorzystać energię słoneczną w dowolnym budynku i zyskać ogromne oszczędności. Jako specjaliści w tej dziedzinie, oferujemy najlepsze rozwiązania, zapewniając nie tylko montaż mikroinstalacji, ale również zakładając farmy fotowoltaiczne o bardzo dużej mocy.

Co więcej, zajmujemy się montażem instalacji fotowoltaicznej w sposób kompleksowy. Wykorzystując wieloletnie doświadczenie, chętnie pomożemy Ci w wyborze odpowiedniej instalacji PV, a także pozyskaniu dofinansowania w ramach programu oferowanego przez polski rząd bądź Unię Europejską.

Jako wiodąca firma na polskim rynku, zyskaliśmy ogromne zaufanie wśród osób prywatnych i firm – dołącz do nich. Elektromasters to fachowa obsługa i najlepsza instalacja PV dopasowana do Twoich indywidualnych potrzeb!

Jak obniżyć rachunki za prąd?

Chętnie odpowiemy na wszystkie twoje pytania

    Formularz kontaktowy