Pompy ciepła

Niech nastanie ciepło.

Wdrożenie pompy ciepła

Montaż powietrznych pomp ciepła jest mało inwazyjny, a nowoczesne techniki produkcyjne pozwalają uzyskać efektywność na bardzo wysokim poziomie, porównywalnym do pomp gruntowych.

Zasada działania

Zasadę działania pompy ciepła upraszczając można opisać jako odwrotność działania lodówki – zachodzą tu podobne procesy termodynamiczne. Lodówka wypompowuje ciepło ze swojego wnętrza, oddając je na zewnątrz do pomieszczenia, w którym się znajduje. Pompa ciepła natomiast pobiera ciepło ze środowiska i przekazuje je do wnętrza budynku.

Pompy ciepła montowane przez Elektro Masters
Dobór pompy ciepła do domu

Współpracując z nami

otrzymujesz:

N

Bezpłatną konsultację: Elektro Masters daje możliwość bezpłatnej konsultacji z naszym doradcą techniczno – handlowym, który rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości.

N

Dobór optymalnego rozwiązania: Na podstawie bezpłatnej konsultacji możesz liczyć na dobór najoptymalniejszego rozwiązania dla Twojego domu lub firmy.

N

Kompleksowa usługa montażu: Instalacja pompy przez wykwalifikowanych specjalistów z odpowiednimi uprawnieniami F-GAZ. Oznacza to szybki i sprawny montaż na najwyższym poziomie.

Jakie pompy ciepła są dostępne na rynku?

Wśród pomp ciepła typu powietrze-woda dostępnych na rynku wyróżnia się dwa warianty pompy MONOBLOK oraz SPLIT. Zasada działania obu wariantów jest taka sama. Urządzenia pobierają energię cieplną z powietrza zewnętrznego, następnie przekazując ją do instalacji grzewczej. Różnice występują przede wszystkim w budowie obu urządzeń.

Pompy ciepła typu MONOBLOK: składają się z jednego elementu w postaci jednostki zewnętrznej, w której znajdują się wszystkie podzespoły. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić przestrzeń. Cały układ chłodniczy jest wykonany w fabryce, co daje pewność, że jest on doskonale zaizolowany. Dzięki temu Monoblok ma nieco wyższą sprawność i pracuje ciszej niż Split.

Pompy ciepła typu SPLIT: składają się z dwóch rozdzielonych jednostek, wewnętrznej oraz zewnętrznej. Jednostka wewnętrzna posiada skraplacz, pompę obiegową i sterowanie. W jednostce zewnętrznej znajdują się wentylator, parownik, sprężarka oraz zawór rozprężny. Jednostki połączone są ze sobą przewodami z czynnikiem chłodniczym. Połączenie jest wykonywane przez instalatora na budowie.

Nasze przykładowe realizacje

Sprawdź nasze realizacje pomp ciepła.

Pompa ciepła Vaillant
Pompa ciepła Panasonic
Przykładowa pompa ciepła Panasonic

Dzięki zamontowaniu pompy ciepła zyskujesz:

Wygoda

Pompa ciepła to w pełni bezobsługowe urządzenie, które nie wymaga uzupełniania opału. Pozwala zaoszczędzić czas i energię. Ponadto dostęp do ustawień urządzenia i podglądu jego pracy jest na wyciągnięcie ręki – można to zrobić za pomocą smartfona.

Chłodzenie

Dzięki możliwości chłodzenia, jesteśmy w stanie obniżyć temperaturę w pomieszczeniu i zachować komfort w upalne dni.

Ekonomia

Niskie koszty eksploatacji dzięki wysokiej wydajności energetycznej, kilkukrotnie wyższej niż w przypadku tradycyjnego ogrzewania. Pompa ciepła jest w stanie wytworzyć nawet 4 kWh ciepła z 1 kWh energii elektrycznej.

Ekologia

Brak emisji dwutlenku węgla i innych gazów cieplarnianych oznacza, że nasze urządzenia są w pełni przyjazne dla środowiska.

W naszej ofercie

znajdują się pompy firm:

Vaillant

Nibe

Panasonic

Hewalex