Fotowoltaika w Ogrodzieńcu

Montaż instalacji fotowoltaicznych w Ogrodzieńcu i okolicach

Chcesz cieszyć się niezależnością energetyczną i nie patrzeć z niepokojem na rosnące rachunki za prąd? Zainwestuj w fotowoltaikę – rozwiązanie to pozwoli Ci na zasilanie danego budynku w sposób, który jest znacznie bardziej przyjazny dla Twojej kieszeni, a także dla środowiska. Elektro Masters to doświadczona firma, która oferuje kompleksowe usługi projektowania oraz montażu instalacji fotowoltaicznych w Ogrodzieńcu i jego okolicach. Podczas kilkuletniej obecności na polskim rynku udało nam się z powodzeniem zrealizować tysiące projektów z zakresu odnawialnej energii słonecznej. Objęły one zarówno prywatnych Klientów, jak i różnorodne firmy i gospodarstwa rolne, a nasze działania dotyczyły instalacji o mocy od 3 do 200 kW.
Podczas naszej pracy korzystamy jedynie z produktów czołowych fotowoltaicznych producentów, dzięki czemu możemy zapewnić wysoką jakość naszych instalacji. Warto także podkreślić, że zespół Elektro Masters bacznie czuwa nad każdym etapem realizacji, jakie przygotowujemy dla naszych Klientów. Wykonujemy indywidualny projekt dopasowany do możliwości danej nieruchomości, zapewniamy profesjonalny montaż całej instalacji, a także zajmujemy się późniejszym serwisem oraz opieką nad powstałą strukturą. Chętnie pomożemy również Twojej nieruchomości w osiągnięciu niezależności energetycznej!

Zdobądź dotację na fotowoltaikę w Ogrodzieńcu

Wysokie koszty inwestycji w instalacje fotowoltaiczne w Ogrodzieńcu mogą stanowić przeszkodę dla wielu osób zainteresowanych wdrożeniem tego rozwiązania w swoich budynkach. Na szczęście w poszczególnych miastach Polski pojawia się coraz więcej programów, które mają na celu wsparcie projektów skupiających się na odnawialnych źródłach energii. Na szczególną uwagę zasługują programy zapewniające dotacje do instalacji fotowoltaicznych. Należy wspomnieć, iż oferowane są obecnie dofinansowania do fotowoltaiki w Ogrodzieńcu, a mieszkańcy mogą uzyskać wsparcie do 4 tysięcy zł na 1 kWp przy instalacjach, które mają moc pomiędzy 3 a 5 kWp. Jest to więc doskonały moment na inwestycję w fotowoltaikę w Ogrodzieńcu. Dofinansowania dotyczą jedynie projektów, które wykorzystują panele słoneczne i nie obejmują innych odnawialnych źródeł energii.

Dlaczego warto zainteresować się fotowoltaiką?

Wzrastające z roku na rok ceny prądu nie omijają nikogo i powodują, że coraz więcej mieszkańców Polski szuka alternatywnych rozwiązań, które pozwolą im uzyskać niezależność energetyczną. Doskonałą odpowiedzią na te potrzeby są odnawialne źródła energii, które wpływają na znaczne obniżenie rachunków za prąd na wiele lat, a także wyróżniają się swoją ekologicznością. Fotowoltaika przoduje w tym zestawieniu i zachęca mieszkańców Ogrodzieńca do inwestycji w panele słoneczne, które oferują niską awaryjność, prostotę obsługi, a także nie wymagają od właścicieli zbyt wiele konserwacji. Co więcej, charakteryzują się wysoką odpornością na zmienne warunki atmosferyczne i mogą kontynuować swoją pracę niezależnie od tego jaka pogoda panuje za oknem. Ponadto instalacje fotowoltaiczne wspomagają ekologię - należą do odnawialnych źródeł energii i znacznie zmniejszają emisję CO2 do atmosfery, którą wytwarza dany budynek. Zastanawiasz się nad powierzeniem nam swojego projektu instalacji fotowoltaicznej w Ogrodzieńcu? Chcesz poznać wszystkie szczegóły inwestycji w ekologiczne panele słoneczne? Nie czekaj i odezwij się do nas już dziś! Eksperci Elektro Masters chętnie udzielą Ci odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące projektu fotowoltaicznego, a także pomogą Ci w wyborze rozwiązań, które będą optymalnie dopasowane do Twoich indywidualnych potrzeb oraz możliwości budynku!

Co oferujemy?​

Zajmujemy się kompleksową realizacją inwestycji – od projektu, przez pozyskanie dofinansowania, aż po montaż. Posiadamy 6 lat doświadczenia w montażu i przyłączyliśmy panele fotowoltaiczne o mocy 15 MW. Zrealizowaliśmy ponad 3 tys. projektów fotowoltaicznych – od 3 do 200kW. W naszej ofercie znajdą Państwo pompy ciepłamagazyny energii i ładowarki do samochodów elektrycznych. Od 2020 roku zajmujemy się także budową farm fotowoltaicznych.

Fotowoltaika

Typowa instalacja fotowoltaiczna składa się paneli fotowoltaicznych zbudowanych z ogniw fotowoltaicznych pozwalających przetworzyć energię słoneczną na wytworzenie energii elektrycznej. Bardzo ważnym elementem jest również falownik (inwerter), który przetwarza prąd stały z paneli na zmienny. Dodatkowo w skład instalacji wchodzą zabezpieczenia DC i AC. Po stronie stałoprądowej DC stosuje się ograniczniki przepięć, które chronią instalację przed przejściowymi przepięciami wywołanymi np. uderzeniem pioruna w linię elektroenergetyczną. Strona zmiennoprądowa AC zabezpieczona jest wyłącznikami nadmiarowo-prądowymi służącymi do ochrony przed przeciążeniami elektrycznymi. Poszczególne elementy połączone są przewodami o odpowiedniej średnicy.

Panele fotowoltaiczne składają się z ogniw krzemowych, które mogą być podłączone szeregowo lub równolegle. Z obu stron moduły zaizolowane są folią przez co pozostają w próżni. Przeważnie moduły są umieszczane w stalowej lub aluminiowej ochronnej ramie, gdzie uszczelnione hermetycznie szyby ochronne chronią kruche ogniwa przed wpływem środowiska i uszkodzeniami mechanicznymi.


Girl in a jacket
Monokrystaliczne panele fotowoltaiczne zbudowane są z ogniw powstałych z dużego monokryształu krzemu. Ogniwa te możemy rozpoznać po ich kolorze. Są one zazwyczaj barwy ciemnoniebieskiej lub czarnej. Mają one często zaokrąglone boki, ponieważ monokryształ krzemu w przekroju jest kołem. Moduły te osiągają wyższą sprawność od paneli polikrystalicznych na poziomie 18% co przekłada się również na ich wyższą cenę. Polikrystaliczne panele fotowoltaiczne składają się z ogniw wyprodukowanych z polikrystalicznego krzemu. Krzem polikrystaliczny jest to krzem który wykrystalizował z wielu monokryształów krzemu. Ze względu na technologię ich wytwarzania ogniwa te zawsze mają kształt prostokąta lub kwadratu i są barwy jasnoniebieskiej. Ich sprawność wynosi około 16% i są na pewno tańszą opcją w porównaniu do monokrystalicznych.
Wydajność modułów fotowoltaicznych rozumiana jako ilość energii elektrycznej, jaką możemy wyprodukować z systemu PV dla warunków panujących w Polsce wynosi ok 1000 kWh/kWp. Wielkość produkcji energii jest uzależniona zarówno od jakości i sprawności modułów fotowoltaicznych, jak i od możliwości dachu (występowania kominów czy wykuszy; orientacji budynku względem stron świata, kąta nachylenia połaci dachowych). Odpowiednio dobrana instalacja fotowoltaiczna jest w stanie całkowicie zaopatrzyć budynek w energię elektryczną. Koszty związane z eksploatacją
Przeważnie instalacje fotowoltaiczne są mało awaryjne i bezobsługowe. Nie wymagają one także czyszczenia oraz są odporne na różne warunki atmosferyczne jak grad czy śnieg. Oczywiście aby być pewnym, że instalacja działa bez zarzutu zalecane są okresowe kontrole.
W Polsce z paneli fotowoltaicznych o mocy 1kW możemy uzyskać od 900 do 1000kWh energii elektrycznej w ciągu roku. Oczywiście ilość wyprodukowanej energii zależna jest od ilości promieniowania słonecznego padającego na moduły. Ważnym elementem jest również orientacja i kąt nachylenia modułów. Dodatkowe czynniki wpływające na produkcję to sprawność zastosowanych modułów.
Nie. Panele fotowoltaiczne nie pracują w nocy.
Czas montażu instalacji na dachu jest zależny od wielkości instalacji, miejsca oraz od złożoności konstrukcji na której będzie montowana. W dobrych warunkach atmosferycznych, instalacja dla domku jednorodzinnego zostanie zamontowana w 1 dzień.
Instalację fotowoltaiczną można zainstalować wszędzie gdzie docierają promienie słoneczne. Najpowszechniej stosowane są systemu zintegrowane z dachem, natomiast coraz częściej instalacje montuje się na gruncie na specjalnych konstrukcjach montażowych. Spotykane są również systemy na elewacjach budynków lub balkonach, jednak wydajność tych systemów jest znacznie niższa a cena wyższa.
Obecnie na rynku dostępne są systemy montażowe przeznaczone dla każdego rodzaju pokrycia dachowego. Optymalne nachylenie generatora fotowoltaicznego to 25-35 ° w kierunku południowym. Dla dachów płaskich stosujemy konstrukcje wsporcze na trójkątach montażowych. Bardzo dobre uzyski otrzymujemy również z instalacji montowanych na dachach zorientowanych w kierunku E. Obecnie dostępne technologie falowników fotowoltaicznych umożliwiają montaż modułów PV na różnych połaciach i pod różnym kątem nachylenia.
Koszty związane z instalacją jest bardzo zróżnicowane i zależą od dużej ilości czynników. Cena systemu fotowoltaicznego zależy głownie od jego mocy, złożoności dachu oraz rodzaju zastosowanych komponentów. Dla instalacji rzędu 5 kWp trzeba przygotować się na wydatek od 23 000 zł do 25 000 zł.
Standardowy moduł fotowoltaiczny ma powierzchnie od 1,7 do 1,9 m2. System o mocy 4,5 kWp składający się z 15 modułów zajmie powierzchnię ok 26 m2 na dachu skośnym. Instalacja na dachu płaskim wymaga więcej miejsca ze względu na konieczność odsunięcia się poszczególnych rzędów modułów PV od siebie, tak aby nie zacieniały się nawzajem.
System On-grid jest to typ instalacji w której energia elektryczna wyprodukowana przez moduły i przekształcona na prąd przemienny przez falownik w pierwszej kolejności jest zużywana na potrzeby własne obiektu, a nadwyżka jest magazynowana w sieci, skąd można ją w dowolnym momencie bezpłatnie odebrać. Jest to obecnie najpopularniejszy typ instalacji PV. W przypadku firm nadwyżki energii wysyłane do sieci są odsprzedawane do zakładu energetycznego po średniej cenie sprzedaży energii elektrycznej na rynku konkurencyjnym. System off-grid jest to system dla osób, które chcą być całkowicie bądź częściowo niezależne od energii w sieci elektroenergetycznej. Jego działanie polega na produkcji energii z modułów fotowoltaicznych, zużywaniu jej na bieżące potrzeby oraz magazynowaniu chwilowych nadwyżek energii w akumulatorach. Obecnie systemy te są mniej popularne ze względu na wysoką cenę akumulatorów i ich krótką żywotność.

Ich jedyną wspólną cechą jest to, że oba korzystają z energii słonecznej. Kolektor słoneczny zamienia ją na ciepło, przeważnie do podgrzania wody. W przypadku kolektorów potrzebny jest czynnik zwykle glikol, który odbiera ciepło i przekazuje dalej do systemu. Z kolei panel fotowoltaiczne zamienia energię słoneczna na elektryczną w wyniku ,,zjawiska fotowoltaicznego’’ polegającemu na powstaniu siły elektromotorycznej pod wpływem promieniowania świetlnego.

Jak obniżyć rachunki za prąd?

Chętnie odpowiemy na wszystkie twoje pytania

    Formularz kontaktowy