Montaż instalacji fotowoltaicznych w Ogrodzieńcu i okolicach

Chcesz cieszyć się niezależnością energetyczną i nie patrzeć z niepokojem na rosnące rachunki za prąd? Zainwestuj w fotowoltaikę – rozwiązanie to pozwoli Ci na zasilanie danego budynku w sposób, który jest znacznie bardziej przyjazny dla Twojej kieszeni, a także dla środowiska. Elektro Masters to doświadczona firma, która oferuje kompleksowe usługi projektowania oraz montażu instalacji fotowoltaicznych w Ogrodzieńcu i jego okolicach. Podczas kilkuletniej obecności na polskim rynku udało nam się z powodzeniem zrealizować tysiące projektów z zakresu odnawialnej energii słonecznej. Objęły one zarówno prywatnych Klientów, jak i różnorodne firmy i gospodarstwa rolne, a nasze działania dotyczyły instalacji o mocy od 3 do 200 kW.

Podczas naszej pracy korzystamy jedynie z produktów czołowych fotowoltaicznych producentów, dzięki czemu możemy zapewnić wysoką jakość naszych instalacji. Warto także podkreślić, że zespół Elektro Masters bacznie czuwa nad każdym etapem realizacji, jakie przygotowujemy dla naszych Klientów. Wykonujemy indywidualny projekt dopasowany do możliwości danej nieruchomości, zapewniamy profesjonalny montaż całej instalacji, a także zajmujemy się późniejszym serwisem oraz opieką nad powstałą strukturą. Chętnie pomożemy również Twojej nieruchomości w osiągnięciu niezależności energetycznej!

Zdobądź dotację na fotowoltaikę w Ogrodzieńcu

Wysokie koszty inwestycji w instalacje fotowoltaiczne w Ogrodzieńcu mogą stanowić przeszkodę dla wielu osób zainteresowanych wdrożeniem tego rozwiązania w swoich budynkach. Na szczęście w poszczególnych miastach Polski pojawia się coraz więcej programów, które mają na celu wsparcie projektów skupiających się na odnawialnych źródłach energii. Na szczególną uwagę zasługują programy zapewniające dotacje do instalacji fotowoltaicznych. Należy wspomnieć, iż oferowane są obecnie dofinansowania do fotowoltaiki w Ogrodzieńcu, a mieszkańcy mogą uzyskać wsparcie do 4 tysięcy zł na 1 kWp przy instalacjach, które mają moc pomiędzy 3 a 5 kWp. Jest to więc doskonały moment na inwestycję w fotowoltaikę w Ogrodzieńcu. Dofinansowania dotyczą jedynie projektów, które wykorzystują panele słoneczne i nie obejmują innych odnawialnych źródeł energii.

Dlaczego warto zainteresować się fotowoltaiką?

Wzrastające z roku na rok ceny prądu nie omijają nikogo i powodują, że coraz więcej mieszkańców Polski szuka alternatywnych rozwiązań, które pozwolą im uzyskać niezależność energetyczną. Doskonałą odpowiedzią na te potrzeby są odnawialne źródła energii, które wpływają na znaczne obniżenie rachunków za prąd na wiele lat, a także wyróżniają się swoją ekologicznością. Fotowoltaika przoduje w tym zestawieniu i zachęca mieszkańców Ogrodzieńca do inwestycji w panele słoneczne, które oferują niską awaryjność, prostotę obsługi, a także nie wymagają od właścicieli zbyt wiele konserwacji. Co więcej, charakteryzują się wysoką odpornością na zmienne warunki atmosferyczne i mogą kontynuować swoją pracę niezależnie od tego jaka pogoda panuje za oknem. Ponadto instalacje fotowoltaiczne wspomagają ekologię - należą do odnawialnych źródeł energii i znacznie zmniejszają emisję CO2 do atmosfery, którą wytwarza dany budynek. Zastanawiasz się nad powierzeniem nam swojego projektu instalacji fotowoltaicznej w Ogrodzieńcu? Chcesz poznać wszystkie szczegóły inwestycji w ekologiczne panele słoneczne? Nie czekaj i odezwij się do nas już dziś! Eksperci Elektro Masters chętnie udzielą Ci odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące projektu fotowoltaicznego, a także pomogą Ci w wyborze rozwiązań, które będą optymalnie dopasowane do Twoich indywidualnych potrzeb oraz możliwości budynku!

Jak obniżyć rachunki za prąd?

Chętnie odpowiemy na wszystkie twoje pytania

Nowe pole

Co oferujemy?

Zajmujemy się kompleksową realizacją inwestycji – od projektu, przez pozyskanie dofinansowania, aż po montaż. Posiadamy 6 lat doświadczenia w montażu i przyłączyliśmy panele fotowoltaiczne o mocy 15 MW. Zrealizowaliśmy ponad 3 tys. projektów fotowoltaicznych – od 3 do 200kW. W naszej ofercie znajdą Państwo pompy ciepła, magazyny energii i ładowarki do samochodów elektrycznych. Od 2020 roku zajmujemy się także budową farm fotowoltaicznych.

FAQ

Chętnie odpowiemy na wszystkie twoje pytania

Jak oszacować moc instalacji fotowoltaicznej dla domu?
Do oszacowania potrzebnej mocy paneli fotowoltaicznych przydatna jest informacja o średnim rocznym zużyciu energii w kilowatogodzinach. Można ją określić na podstawie dotychczasowych rachunków za prąd. Standardowo instalację zwiększa się o 20%, aby pokryć szacowany koszt przechowywania energii w sieci.

W przypadku nowych domów jednorodzinnych typowa instalacja fotowoltaiczna ma moc około 4kWp.

Pamiętaj, że zawsze możesz skorzystać z porad specjalistów od fotowoltaiki – chętnie pomożemy dobrać odpowiednią moc instalacji.

Czy fotowoltaika ogrzeje dom?
Instalacja fotowoltaiczna o odpowiednio skalkulowanej mocy może skutecznie ogrzać dom. Może ona zasilać np. grzejniki elektryczne czy elektryczne maty grzewcze do ogrzewania podłogowego. Często również fotowoltaika jest łączona z pompą ciepła, która potrzebuje znacznie mniejszej ilości energii elektrycznej do ogrzania domu.

Pod kątem ogrzewania domu ważna jest również informacja, że rozliczenia z zakładem elektrycznym zazwyczaj odbywają się raz w roku, co pozwala na odbieranie zimą wyprodukowanego prądu przez własną instalację fotowoltaiczną w bardziej słonecznych porach roku.

Gdzie zamontować panele fotowoltaiczne?
W przypadku domów prywatnych najczęściej panele fotowoltaiczne są lokalizowane na dachu – najlepiej na południowej jego stronie. Jeśli jednak dach posiada inną ekspozycję lub dach jest płaski – również można zaplanować skuteczną instalację.

Można także zdecydować się na montaż paneli fotowoltaicznych na gruncie, a nawet na elewacji.

Jak obniżyć rachunki za prąd? Sprawdź fotowoltaikę!

Chętnie odpowiemy na wszystkie twoje pytania.