Montaż instalacji fotowoltaicznych w Opolu i w obrębie całego województwa opolskiego

Fotowoltaika to coraz popularniejszy sposób na samodzielne pozyskiwanie energii elektrycznej prosto ze słońca. Na stworzenie takiej instalacji decydują się zarówno właściciele domów jednorodzinnych, jak i zakładów przemysłowych czy obiektów o zupełnie innym przeznaczeniu. Firma Elektro Masters oferuje możliwość stworzenia sprawnie działającego systemu, który spisze się doskonale niezależnie od Twoich potrzeb energetycznych. Dysponujemy doświadczeniem i wiedzą, która pozwala na montaż paneli fotowoltaicznych w opolskim zgodnie z wszelkimi zasadami.

Panele podłączane do własnego magazynu energii pozwalają na całkowite lub częściowe uniezależnienie się od sieci i gromadzenie własnej energii. Z fotowoltaiki można korzystać także bez akumulatorów – podłączając instalację do sieci – wówczas staje się doskonałym sposobem na zmniejszenie rachunków za prąd, co sprawdza się doskonale zarówno w zakładach przemysłowych, jak i w zwykłych domach, w których wykorzystuje się liczne sprzęty elektroniczne. Jest to świetny wybór także w sytuacji, gdy jesteś posiadaczem samochodu elektrycznego. Wtedy zainstalowanie ładowarki domowej i podpięcie jej do systemu fotowoltaicznego jest strzałem w dziesiątkę.

Profesjonalny projekt i montaż fotowoltaiki - Opole, Nysa, Brzeg, Kędzierzyn-Koźle, Kluczbork i Oleśno

Coraz więcej osób decyduje się na stosowanie w swoich domach energooszczędnych, ekologicznych rozwiązań. Doskonałym przykładem nowoczesnych instalacji tego typu jest fotowoltaika. Opolskie to województwo, w którym świadczy usługi firma Elektro Masters. Dysponujemy wieloletnim doświadczeniem oraz specjalistycznym sprzętem, który pozwala na prawidłowe zamontowanie paneli o mocy od 3 do 200 kW. Świadczymy usługi m.in. w takich miastach, jak Opole, Nysa, Brzeg, Kędzierzyn-Koźle, Kluczbork czy Oleśno. Tworzymy zarówno systemy off-grid, jak i on-grid, w zależności od potrzeb danego gospodarstwa domowego czy przedsiębiorstwa. Panele fotowoltaiczne opolskie stosowane przez naszą firmę to produkty najwyższej jakości, które spisują się nawet wtedy, gdy zapotrzebowanie danego obiektu na prąd jest dość duże. Dbamy o to, by tworzone systemy były wyposażone w odpowiednie zabezpieczenia i wysokiej jakości komponenty prosto od znanych i cenionych marek. Dzięki temu możesz mieć pewność, że fotowoltaika montowana przez Elektro Masters będzie służyć Ci prawidłowo przez długie lata, pozwalając na zaoszczędzenie znacznej sumy pieniędzy.

Energia prosto ze słońca w województwie opolskim

Oferujemy kompleksowe usługi wysokiej jakości związane z instalacją, jaką jest fotowoltaika. Opole to tylko jedno miasto, w którym montujemy takie systemy. Pracujemy zarówno z klientami indywidualnymi, jak i firmami. Tworzymy zarówno niewielkie instalacje składające się z zaledwie kilku paneli, jak i rozbudowane farmy fotowoltaiczne. W naszej firmie pracują wykwalifikowani specjaliści, którzy z łatwością zaproponują i wykonają odpowiednie rozwiązanie do Twoich potrzeb. Zajmujemy się nie tylko realizacją kompletnych systemów. Wykonujemy również projekty, obliczamy budżet oraz określamy opłacalność poszczególnych rozwiązań. Zajmujemy się instalacjami fotowoltaicznymi od 2013 roku i od tego czasu zdążyliśmy zrealizować wiele zleceń o zupełnie różnym charakterze. Korzystamy z komponentów od takich marek, jak WINAICO, REC Solar, Qcells, Fronius, SMA, Solar Edge, Sharp, SMA czy Dehn.

Nie tylko instalacje fotowoltaiczne

Nasza firma zajmuje się głównie montażem systemów, jakimi są instalacje fotowoltaiczne. Opolskie jest jednak województwem, w którym świadczymy także usługi związane z ładowarkami do samochodów elektrycznych, magazynami energii czy pompami ciepła. Oferujemy kompleksową pomoc niezależnie od charakterystyki danego obiektu. Montujemy panele fotowoltaiczne i inne instalacje zarówno w prywatnych domach, jak i budynkach o zupełnie innym przeznaczeniu.

Interesuje Cię stworzenie instalacji fotowoltaicznej w Twoim budynku? A może chcesz zaprojektować inne systemy pozwalające na zaoszczędzenie pieniędzy związanych z ogrzewaniem czy zasilaniem samochodu elektrycznego? Chętnie pomożemy Ci dobrać rozwiązanie, które spisze się idealnie w Twoim przypadku.

Jak obniżyć rachunki za prąd?

Chętnie odpowiemy na wszystkie twoje pytania

Nowe pole

Co oferujemy?

Zajmujemy się kompleksową realizacją inwestycji – od projektu, przez pozyskanie dofinansowania, aż po montaż. Posiadamy 6 lat doświadczenia w montażu i przyłączyliśmy panele fotowoltaiczne o mocy 15 MW. Zrealizowaliśmy ponad 3 tys. projektów fotowoltaicznych – od 3 do 200kW. W naszej ofercie znajdą Państwo pompy ciepła, magazyny energii i ładowarki do samochodów elektrycznych. Od 2020 roku zajmujemy się także budową farm fotowoltaicznych.

FAQ

Chętnie odpowiemy na wszystkie twoje pytania

Jak oszacować moc instalacji fotowoltaicznej dla domu?
Do oszacowania potrzebnej mocy paneli fotowoltaicznych przydatna jest informacja o średnim rocznym zużyciu energii w kilowatogodzinach. Można ją określić na podstawie dotychczasowych rachunków za prąd. Standardowo instalację zwiększa się o 20%, aby pokryć szacowany koszt przechowywania energii w sieci.

W przypadku nowych domów jednorodzinnych typowa instalacja fotowoltaiczna ma moc około 4kWp.

Pamiętaj, że zawsze możesz skorzystać z porad specjalistów od fotowoltaiki – chętnie pomożemy dobrać odpowiednią moc instalacji.

Czy fotowoltaika ogrzeje dom?
Instalacja fotowoltaiczna o odpowiednio skalkulowanej mocy może skutecznie ogrzać dom. Może ona zasilać np. grzejniki elektryczne czy elektryczne maty grzewcze do ogrzewania podłogowego. Często również fotowoltaika jest łączona z pompą ciepła, która potrzebuje znacznie mniejszej ilości energii elektrycznej do ogrzania domu.

Pod kątem ogrzewania domu ważna jest również informacja, że rozliczenia z zakładem elektrycznym zazwyczaj odbywają się raz w roku, co pozwala na odbieranie zimą wyprodukowanego prądu przez własną instalację fotowoltaiczną w bardziej słonecznych porach roku.

Gdzie zamontować panele fotowoltaiczne?
W przypadku domów prywatnych najczęściej panele fotowoltaiczne są lokalizowane na dachu – najlepiej na południowej jego stronie. Jeśli jednak dach posiada inną ekspozycję lub dach jest płaski – również można zaplanować skuteczną instalację.

Można także zdecydować się na montaż paneli fotowoltaicznych na gruncie, a nawet na elewacji.

Jak obniżyć rachunki za prąd? Sprawdź fotowoltaikę!

Chętnie odpowiemy na wszystkie twoje pytania.