Fotowoltaika Opolskie

Montaż instalacji fotowoltaicznych w Opolu i w obrębie całego województwa opolskiego

Fotowoltaika to coraz popularniejszy sposób na samodzielne pozyskiwanie energii elektrycznej prosto ze słońca. Na stworzenie takiej instalacji decydują się zarówno właściciele domów jednorodzinnych, jak i zakładów przemysłowych czy obiektów o zupełnie innym przeznaczeniu. Firma Elektro Masters oferuje możliwość stworzenia sprawnie działającego systemu, który spisze się doskonale niezależnie od Twoich potrzeb energetycznych. Dysponujemy doświadczeniem i wiedzą, która pozwala na montaż paneli fotowoltaicznych w opolskim zgodnie z wszelkimi zasadami. Panele podłączane do własnego magazynu energii pozwalają na całkowite lub częściowe uniezależnienie się od sieci i gromadzenie własnej energii. Z fotowoltaiki można korzystać także bez akumulatorów – podłączając instalację do sieci – wówczas staje się doskonałym sposobem na zmniejszenie rachunków za prąd, co sprawdza się doskonale zarówno w zakładach przemysłowych, jak i w zwykłych domach, w których wykorzystuje się liczne sprzęty elektroniczne. Jest to świetny wybór także w sytuacji, gdy jesteś posiadaczem samochodu elektrycznego. Wtedy zainstalowanie ładowarki domowej i podpięcie jej do systemu fotowoltaicznego jest strzałem w dziesiątkę.

Profesjonalny projekt i montaż fotowoltaiki - Opole, Nysa, Brzeg, Kędzierzyn-Koźle, Kluczbork i Oleśno

Coraz więcej osób decyduje się na stosowanie w swoich domach energooszczędnych, ekologicznych rozwiązań. Doskonałym przykładem nowoczesnych instalacji tego typu jest fotowoltaika. Opolskie to województwo, w którym świadczy usługi firma Elektro Masters. Dysponujemy wieloletnim doświadczeniem oraz specjalistycznym sprzętem, który pozwala na prawidłowe zamontowanie paneli o mocy od 3 do 200 kW. Świadczymy usługi m.in. w takich miastach, jak Opole, Nysa, Brzeg, Kędzierzyn-Koźle, Kluczbork czy Oleśno. Tworzymy zarówno systemy off-grid, jak i on-grid, w zależności od potrzeb danego gospodarstwa domowego czy przedsiębiorstwa. Panele fotowoltaiczne opolskie stosowane przez naszą firmę to produkty najwyższej jakości, które spisują się nawet wtedy, gdy zapotrzebowanie danego obiektu na prąd jest dość duże. Dbamy o to, by tworzone systemy były wyposażone w odpowiednie zabezpieczenia i wysokiej jakości komponenty prosto od znanych i cenionych marek. Dzięki temu możesz mieć pewność, że fotowoltaika montowana przez Elektro Masters będzie służyć Ci prawidłowo przez długie lata, pozwalając na zaoszczędzenie znacznej sumy pieniędzy.

Energia prosto ze słońca w województwie opolskim

Oferujemy kompleksowe usługi wysokiej jakości związane z instalacją, jaką jest fotowoltaika. Opole to tylko jedno miasto, w którym montujemy takie systemy. Pracujemy zarówno z klientami indywidualnymi, jak i firmami. Tworzymy zarówno niewielkie instalacje składające się z zaledwie kilku paneli, jak i rozbudowane farmy fotowoltaiczne. W naszej firmie pracują wykwalifikowani specjaliści, którzy z łatwością zaproponują i wykonają odpowiednie rozwiązanie do Twoich potrzeb. Zajmujemy się nie tylko realizacją kompletnych systemów. Wykonujemy również projekty, obliczamy budżet oraz określamy opłacalność poszczególnych rozwiązań. Zajmujemy się instalacjami fotowoltaicznymi od 2013 roku i od tego czasu zdążyliśmy zrealizować wiele zleceń o zupełnie różnym charakterze. Korzystamy z komponentów od takich marek, jak WINAICO, REC Solar, Qcells, Fronius, SMA, Solar Edge, Sharp, SMA czy Dehn.

Nie tylko instalacje fotowoltaiczne

Nasza firma zajmuje się głównie montażem systemów, jakimi są instalacje fotowoltaiczne. Opolskie jest jednak województwem, w którym świadczymy także usługi związane z ładowarkami do samochodów elektrycznych, magazynami energii czy pompami ciepła. Oferujemy kompleksową pomoc niezależnie od charakterystyki danego obiektu. Montujemy panele fotowoltaiczne i inne instalacje zarówno w prywatnych domach, jak i budynkach o zupełnie innym przeznaczeniu. Interesuje Cię stworzenie instalacji fotowoltaicznej w Twoim budynku? A może chcesz zaprojektować inne systemy pozwalające na zaoszczędzenie pieniędzy związanych z ogrzewaniem czy zasilaniem samochodu elektrycznego? Chętnie pomożemy Ci dobrać rozwiązanie, które spisze się idealnie w Twoim przypadku.

Co oferujemy?​

Zajmujemy się kompleksową realizacją inwestycji – od projektu, przez pozyskanie dofinansowania, aż po montaż. Posiadamy 6 lat doświadczenia w montażu i przyłączyliśmy panele fotowoltaiczne o mocy 15 MW. Zrealizowaliśmy ponad 3 tys. projektów fotowoltaicznych – od 3 do 200kW. W naszej ofercie znajdą Państwo pompy ciepłamagazyny energii i ładowarki do samochodów elektrycznych. Od 2020 roku zajmujemy się także budową farm fotowoltaicznych.

Fotowoltaika

Typowa instalacja fotowoltaiczna składa się paneli fotowoltaicznych zbudowanych z ogniw fotowoltaicznych pozwalających przetworzyć energię słoneczną na wytworzenie energii elektrycznej. Bardzo ważnym elementem jest również falownik (inwerter), który przetwarza prąd stały z paneli na zmienny. Dodatkowo w skład instalacji wchodzą zabezpieczenia DC i AC. Po stronie stałoprądowej DC stosuje się ograniczniki przepięć, które chronią instalację przed przejściowymi przepięciami wywołanymi np. uderzeniem pioruna w linię elektroenergetyczną. Strona zmiennoprądowa AC zabezpieczona jest wyłącznikami nadmiarowo-prądowymi służącymi do ochrony przed przeciążeniami elektrycznymi. Poszczególne elementy połączone są przewodami o odpowiedniej średnicy.

Panele fotowoltaiczne składają się z ogniw krzemowych, które mogą być podłączone szeregowo lub równolegle. Z obu stron moduły zaizolowane są folią przez co pozostają w próżni. Przeważnie moduły są umieszczane w stalowej lub aluminiowej ochronnej ramie, gdzie uszczelnione hermetycznie szyby ochronne chronią kruche ogniwa przed wpływem środowiska i uszkodzeniami mechanicznymi.


Girl in a jacket
Monokrystaliczne panele fotowoltaiczne zbudowane są z ogniw powstałych z dużego monokryształu krzemu. Ogniwa te możemy rozpoznać po ich kolorze. Są one zazwyczaj barwy ciemnoniebieskiej lub czarnej. Mają one często zaokrąglone boki, ponieważ monokryształ krzemu w przekroju jest kołem. Moduły te osiągają wyższą sprawność od paneli polikrystalicznych na poziomie 18% co przekłada się również na ich wyższą cenę. Polikrystaliczne panele fotowoltaiczne składają się z ogniw wyprodukowanych z polikrystalicznego krzemu. Krzem polikrystaliczny jest to krzem który wykrystalizował z wielu monokryształów krzemu. Ze względu na technologię ich wytwarzania ogniwa te zawsze mają kształt prostokąta lub kwadratu i są barwy jasnoniebieskiej. Ich sprawność wynosi około 16% i są na pewno tańszą opcją w porównaniu do monokrystalicznych.
Wydajność modułów fotowoltaicznych rozumiana jako ilość energii elektrycznej, jaką możemy wyprodukować z systemu PV dla warunków panujących w Polsce wynosi ok 1000 kWh/kWp. Wielkość produkcji energii jest uzależniona zarówno od jakości i sprawności modułów fotowoltaicznych, jak i od możliwości dachu (występowania kominów czy wykuszy; orientacji budynku względem stron świata, kąta nachylenia połaci dachowych). Odpowiednio dobrana instalacja fotowoltaiczna jest w stanie całkowicie zaopatrzyć budynek w energię elektryczną. Koszty związane z eksploatacją
Przeważnie instalacje fotowoltaiczne są mało awaryjne i bezobsługowe. Nie wymagają one także czyszczenia oraz są odporne na różne warunki atmosferyczne jak grad czy śnieg. Oczywiście aby być pewnym, że instalacja działa bez zarzutu zalecane są okresowe kontrole.
W Polsce z paneli fotowoltaicznych o mocy 1kW możemy uzyskać od 900 do 1000kWh energii elektrycznej w ciągu roku. Oczywiście ilość wyprodukowanej energii zależna jest od ilości promieniowania słonecznego padającego na moduły. Ważnym elementem jest również orientacja i kąt nachylenia modułów. Dodatkowe czynniki wpływające na produkcję to sprawność zastosowanych modułów.
Nie. Panele fotowoltaiczne nie pracują w nocy.
Czas montażu instalacji na dachu jest zależny od wielkości instalacji, miejsca oraz od złożoności konstrukcji na której będzie montowana. W dobrych warunkach atmosferycznych, instalacja dla domku jednorodzinnego zostanie zamontowana w 1 dzień.
Instalację fotowoltaiczną można zainstalować wszędzie gdzie docierają promienie słoneczne. Najpowszechniej stosowane są systemu zintegrowane z dachem, natomiast coraz częściej instalacje montuje się na gruncie na specjalnych konstrukcjach montażowych. Spotykane są również systemy na elewacjach budynków lub balkonach, jednak wydajność tych systemów jest znacznie niższa a cena wyższa.
Obecnie na rynku dostępne są systemy montażowe przeznaczone dla każdego rodzaju pokrycia dachowego. Optymalne nachylenie generatora fotowoltaicznego to 25-35 ° w kierunku południowym. Dla dachów płaskich stosujemy konstrukcje wsporcze na trójkątach montażowych. Bardzo dobre uzyski otrzymujemy również z instalacji montowanych na dachach zorientowanych w kierunku E. Obecnie dostępne technologie falowników fotowoltaicznych umożliwiają montaż modułów PV na różnych połaciach i pod różnym kątem nachylenia.
Koszty związane z instalacją jest bardzo zróżnicowane i zależą od dużej ilości czynników. Cena systemu fotowoltaicznego zależy głownie od jego mocy, złożoności dachu oraz rodzaju zastosowanych komponentów. Dla instalacji rzędu 5 kWp trzeba przygotować się na wydatek od 23 000 zł do 25 000 zł.
Standardowy moduł fotowoltaiczny ma powierzchnie od 1,7 do 1,9 m2. System o mocy 4,5 kWp składający się z 15 modułów zajmie powierzchnię ok 26 m2 na dachu skośnym. Instalacja na dachu płaskim wymaga więcej miejsca ze względu na konieczność odsunięcia się poszczególnych rzędów modułów PV od siebie, tak aby nie zacieniały się nawzajem.
System On-grid jest to typ instalacji w której energia elektryczna wyprodukowana przez moduły i przekształcona na prąd przemienny przez falownik w pierwszej kolejności jest zużywana na potrzeby własne obiektu, a nadwyżka jest magazynowana w sieci, skąd można ją w dowolnym momencie bezpłatnie odebrać. Jest to obecnie najpopularniejszy typ instalacji PV. W przypadku firm nadwyżki energii wysyłane do sieci są odsprzedawane do zakładu energetycznego po średniej cenie sprzedaży energii elektrycznej na rynku konkurencyjnym. System off-grid jest to system dla osób, które chcą być całkowicie bądź częściowo niezależne od energii w sieci elektroenergetycznej. Jego działanie polega na produkcji energii z modułów fotowoltaicznych, zużywaniu jej na bieżące potrzeby oraz magazynowaniu chwilowych nadwyżek energii w akumulatorach. Obecnie systemy te są mniej popularne ze względu na wysoką cenę akumulatorów i ich krótką żywotność.

Ich jedyną wspólną cechą jest to, że oba korzystają z energii słonecznej. Kolektor słoneczny zamienia ją na ciepło, przeważnie do podgrzania wody. W przypadku kolektorów potrzebny jest czynnik zwykle glikol, który odbiera ciepło i przekazuje dalej do systemu. Z kolei panel fotowoltaiczne zamienia energię słoneczna na elektryczną w wyniku ,,zjawiska fotowoltaicznego’’ polegającemu na powstaniu siły elektromotorycznej pod wpływem promieniowania świetlnego.

Jak obniżyć rachunki za prąd?

Chętnie odpowiemy na wszystkie twoje pytania

    Formularz kontaktowy