Fotowoltaika Dolnośląskie

Montaż instalacji fotowoltaicznych we Wrocławiu i w obrębie całego województwa dolnośląskiego

Chcesz znacznie obniżyć dotychczasowe rachunki za prąd? A może pragniesz osiągnąć całkowitą energetyczną niezależność? Pomogą Ci w tym odnawialne źródła energii, takie jak fotowoltaika, która czerpie swoją moc z promieniowania słonecznego i przetwarza ją w prąd elektryczny. Elektro Masters to doświadczona firma oferująca swoim Klientom kompleksowe usługi fotowoltaiczne, które obejmują projektowanie, montaż, doradztwo, a także pomoc w pozyskaniu dofinansowania.
Chcesz, by na Twoim budynku pojawiła się instalacja fotowoltaiczna? Dolny Śląsk to jeden z wielu regionów w Polsce, gdzie firma Elektro Masters prowadzi swoją działalność. Nasi pracownicy z chęcią pomogą Ci w zaprojektowaniu dopasowanej instalacji fotowoltaicznej, a także jej profesjonalnym montażu na dachu budynku. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego jak istotną częścią każdej z naszych realizacji są komponenty o wysokiej jakości, dlatego też współpracujemy jedynie z utytułowanymi producentami, takimi jak Solar Edge, WINAICO, Sharp, Dehn, Fronius i wiele innych. Nasz zespół Elektro Masters składa się z doświadczonych ekspertów, którzy w ciągu swojej kariery stworzyli dla Klientów mnóstwo instalacji o różnej mocy. Będą oni czuwać nad każdym etapem prowadzonych prac i upewnią się, że Twój projekt zostanie wykonany zgodnie z zamierzeniami.

Profesjonalny projekt i montaż fotowoltaiki - Wrocław, Oleśnica, Oława, Świdnica, Trzebnica, Dzierżoniów

Firma Elektro Masters prowadzi swoją działalność w województwie dolnośląskim i z chęcią tworzy instalacje fotowoltaiczne w takich miastach jak Wrocław, Oleśnica, Oława, Świdnica, Trzebnica czy też Dzierżoniów. Warto podkreślić, że nasz zespół wykonuje instalacje fotowoltaiczne nie tylko dla prywatnych klientów, ale także dla gospodarstw rolnych oraz firm z różnych branż. Elektro Masters tworzy projekty zarówno o małej, jak i dużej mocy, a wśród dotychczasowych realizacji znajdują się prace w zakresie od 3 do 200 kW. Czynnikiem, który może zniechęcać wiele osób do inwestycji w panele fotowoltaiczne jest dość duży początkowy koszt tego rozwiązania. Warto jednak podkreślić, że w Polsce coraz więcej mieszkańców ma szansę na skorzystanie z dotacji przeznaczonych na finansowanie fotowoltaiki. Dolny Śląsk również zalicza się do tego grona.

Ekologiczna fotowoltaika w województwie dolnośląskim

Zastanawiasz się nad fotowoltaiką we Wrocławiu? Rozwiązanie to wiąże się z mnóstwem korzyści, a jedną z jego podstawowych zalet jest znaczne obniżenie rachunków, jakie w przyszłości będziesz płacił za prąd. Co więcej, panele słoneczne są znane i cenione za swoją niską awaryjność, a także znikome wymagania względem czyszczenia. Wyróżnia je również wysoka odporność na zmienne warunki pogodowe, co sprawia, że właściciele mogą być pewni ich prawidłowej pracy nawet podczas opadów deszczu, śniegu czy też gradu. Cechy te sprawiają, że montaż fotowoltaiki we Wrocławiu i okolicy będzie doskonałym pomysłem na wiele kolejnych lat. Oczywiście instalacje te należą do odnawialnych źródeł energii, a czerpanie prądu elektrycznego w ten sposób jest jednym z bardziej ekologicznych rozwiązań na rynku. Jesteś zainteresowany stworzeniem instalacji fotowoltaicznej na swoim budynku na Dolnym Śląsku? Zgłoś się do Elektro Masters a chętnie pomożemy Ci w tym zadaniu! Nasi doradcy z przyjemnością odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania, a także pomogą w doborze rozwiązania solarnego, które będzie najlepiej dopasowane do możliwości danej nieruchomości.

Co oferujemy?​

Zajmujemy się kompleksową realizacją inwestycji – od projektu, przez pozyskanie dofinansowania, aż po montaż. Posiadamy 6 lat doświadczenia w montażu i przyłączyliśmy panele fotowoltaiczne o mocy 15 MW. Zrealizowaliśmy ponad 3 tys. projektów fotowoltaicznych – od 3 do 200kW. W naszej ofercie znajdą Państwo pompy ciepłamagazyny energii i ładowarki do samochodów elektrycznych. Od 2020 roku zajmujemy się także budową farm fotowoltaicznych.

Fotowoltaika

Typowa instalacja fotowoltaiczna składa się paneli fotowoltaicznych zbudowanych z ogniw fotowoltaicznych pozwalających przetworzyć energię słoneczną na wytworzenie energii elektrycznej. Bardzo ważnym elementem jest również falownik (inwerter), który przetwarza prąd stały z paneli na zmienny. Dodatkowo w skład instalacji wchodzą zabezpieczenia DC i AC. Po stronie stałoprądowej DC stosuje się ograniczniki przepięć, które chronią instalację przed przejściowymi przepięciami wywołanymi np. uderzeniem pioruna w linię elektroenergetyczną. Strona zmiennoprądowa AC zabezpieczona jest wyłącznikami nadmiarowo-prądowymi służącymi do ochrony przed przeciążeniami elektrycznymi. Poszczególne elementy połączone są przewodami o odpowiedniej średnicy.

Panele fotowoltaiczne składają się z ogniw krzemowych, które mogą być podłączone szeregowo lub równolegle. Z obu stron moduły zaizolowane są folią przez co pozostają w próżni. Przeważnie moduły są umieszczane w stalowej lub aluminiowej ochronnej ramie, gdzie uszczelnione hermetycznie szyby ochronne chronią kruche ogniwa przed wpływem środowiska i uszkodzeniami mechanicznymi.


Girl in a jacket
Monokrystaliczne panele fotowoltaiczne zbudowane są z ogniw powstałych z dużego monokryształu krzemu. Ogniwa te możemy rozpoznać po ich kolorze. Są one zazwyczaj barwy ciemnoniebieskiej lub czarnej. Mają one często zaokrąglone boki, ponieważ monokryształ krzemu w przekroju jest kołem. Moduły te osiągają wyższą sprawność od paneli polikrystalicznych na poziomie 18% co przekłada się również na ich wyższą cenę. Polikrystaliczne panele fotowoltaiczne składają się z ogniw wyprodukowanych z polikrystalicznego krzemu. Krzem polikrystaliczny jest to krzem który wykrystalizował z wielu monokryształów krzemu. Ze względu na technologię ich wytwarzania ogniwa te zawsze mają kształt prostokąta lub kwadratu i są barwy jasnoniebieskiej. Ich sprawność wynosi około 16% i są na pewno tańszą opcją w porównaniu do monokrystalicznych.
Wydajność modułów fotowoltaicznych rozumiana jako ilość energii elektrycznej, jaką możemy wyprodukować z systemu PV dla warunków panujących w Polsce wynosi ok 1000 kWh/kWp. Wielkość produkcji energii jest uzależniona zarówno od jakości i sprawności modułów fotowoltaicznych, jak i od możliwości dachu (występowania kominów czy wykuszy; orientacji budynku względem stron świata, kąta nachylenia połaci dachowych). Odpowiednio dobrana instalacja fotowoltaiczna jest w stanie całkowicie zaopatrzyć budynek w energię elektryczną. Koszty związane z eksploatacją
Przeważnie instalacje fotowoltaiczne są mało awaryjne i bezobsługowe. Nie wymagają one także czyszczenia oraz są odporne na różne warunki atmosferyczne jak grad czy śnieg. Oczywiście aby być pewnym, że instalacja działa bez zarzutu zalecane są okresowe kontrole.
W Polsce z paneli fotowoltaicznych o mocy 1kW możemy uzyskać od 900 do 1000kWh energii elektrycznej w ciągu roku. Oczywiście ilość wyprodukowanej energii zależna jest od ilości promieniowania słonecznego padającego na moduły. Ważnym elementem jest również orientacja i kąt nachylenia modułów. Dodatkowe czynniki wpływające na produkcję to sprawność zastosowanych modułów.
Nie. Panele fotowoltaiczne nie pracują w nocy.
Czas montażu instalacji na dachu jest zależny od wielkości instalacji, miejsca oraz od złożoności konstrukcji na której będzie montowana. W dobrych warunkach atmosferycznych, instalacja dla domku jednorodzinnego zostanie zamontowana w 1 dzień.
Instalację fotowoltaiczną można zainstalować wszędzie gdzie docierają promienie słoneczne. Najpowszechniej stosowane są systemu zintegrowane z dachem, natomiast coraz częściej instalacje montuje się na gruncie na specjalnych konstrukcjach montażowych. Spotykane są również systemy na elewacjach budynków lub balkonach, jednak wydajność tych systemów jest znacznie niższa a cena wyższa.
Obecnie na rynku dostępne są systemy montażowe przeznaczone dla każdego rodzaju pokrycia dachowego. Optymalne nachylenie generatora fotowoltaicznego to 25-35 ° w kierunku południowym. Dla dachów płaskich stosujemy konstrukcje wsporcze na trójkątach montażowych. Bardzo dobre uzyski otrzymujemy również z instalacji montowanych na dachach zorientowanych w kierunku E. Obecnie dostępne technologie falowników fotowoltaicznych umożliwiają montaż modułów PV na różnych połaciach i pod różnym kątem nachylenia.
Koszty związane z instalacją jest bardzo zróżnicowane i zależą od dużej ilości czynników. Cena systemu fotowoltaicznego zależy głownie od jego mocy, złożoności dachu oraz rodzaju zastosowanych komponentów. Dla instalacji rzędu 5 kWp trzeba przygotować się na wydatek od 23 000 zł do 25 000 zł.
Standardowy moduł fotowoltaiczny ma powierzchnie od 1,7 do 1,9 m2. System o mocy 4,5 kWp składający się z 15 modułów zajmie powierzchnię ok 26 m2 na dachu skośnym. Instalacja na dachu płaskim wymaga więcej miejsca ze względu na konieczność odsunięcia się poszczególnych rzędów modułów PV od siebie, tak aby nie zacieniały się nawzajem.
System On-grid jest to typ instalacji w której energia elektryczna wyprodukowana przez moduły i przekształcona na prąd przemienny przez falownik w pierwszej kolejności jest zużywana na potrzeby własne obiektu, a nadwyżka jest magazynowana w sieci, skąd można ją w dowolnym momencie bezpłatnie odebrać. Jest to obecnie najpopularniejszy typ instalacji PV. W przypadku firm nadwyżki energii wysyłane do sieci są odsprzedawane do zakładu energetycznego po średniej cenie sprzedaży energii elektrycznej na rynku konkurencyjnym. System off-grid jest to system dla osób, które chcą być całkowicie bądź częściowo niezależne od energii w sieci elektroenergetycznej. Jego działanie polega na produkcji energii z modułów fotowoltaicznych, zużywaniu jej na bieżące potrzeby oraz magazynowaniu chwilowych nadwyżek energii w akumulatorach. Obecnie systemy te są mniej popularne ze względu na wysoką cenę akumulatorów i ich krótką żywotność.

Ich jedyną wspólną cechą jest to, że oba korzystają z energii słonecznej. Kolektor słoneczny zamienia ją na ciepło, przeważnie do podgrzania wody. W przypadku kolektorów potrzebny jest czynnik zwykle glikol, który odbiera ciepło i przekazuje dalej do systemu. Z kolei panel fotowoltaiczne zamienia energię słoneczna na elektryczną w wyniku ,,zjawiska fotowoltaicznego’’ polegającemu na powstaniu siły elektromotorycznej pod wpływem promieniowania świetlnego.

Jak obniżyć rachunki za prąd?

Chętnie odpowiemy na wszystkie twoje pytania

    Formularz kontaktowy