Fotowoltaika Tychy

Montaż instalacji fotowoltaicznych w Tychach

Masz dość wysokich rachunków za prąd? Chcesz osiągnąć niezależność energetyczną i móc cieszyć się znacznymi oszczędnościami przez kolejne lata? Postaw na odnawialne źródła energii i odkryj różnorodne zalety jakie oferuje fotowoltanika! Tychy to jedno z kluczowych miast, w których firma Elektro Masters prowadzi swoją działalność i zapewnia Klientom kompleksowe usługi z zakresu tworzenia systemów solarnych. Nasi doświadczeni specjaliści pomagają w projektowaniu i montażu instalacji fotowoltaicznych w Tychach, a także służą swoim profesjonalnym doradztwem.
W ciągu kilku lat działalności, nasza firma wykonała już tysiące instalacji fotowoltaicznych, i to o różnych mocach, a wśród dotychczasowych realizacji znalazły się projekty w zakresie od 3 do 200 kW. Warto podkreślić, iż zespół Elektro Masters obsługuje zarówno Klientów indywidualnych, jak i gospodarstwa rolne, a także różnorodne firmy. Każdego Klienta traktujemy wyjątkowo i, niezależnie od wielkości danej instalacji fotowoltaicznej, precyzyjnie przygotowujemy dla niego optymalne rozwiązanie. Podczas naszej pracy korzystamy z produktów stworzonych przez znanych światowych wytwórców, dzięki czemu możemy zagwarantować wysoką jakość każdej z naszych realizacji.

Dofinansowania do fotowoltaiki w Tychach

Inwestycje w odnawialne źródła energii są krokiem, który może poważnie nadszarpnąć domowe finanse, również dla mieszkańców miasta Tychy. Dofinansowanie do fotowoltaiki oferowane przez różne programy może więc stanowić znaczną pomoc dla osób zainteresowanych instalacją paneli słonecznych na swoim budynku. Aktualnie dostępne dofinansowanie do paneli fotowoltaicznych w Tychach wynosi 5100 zł na 1 kWp i jest przeznaczone jedynie dla osób mieszkających w mieście. Warto również podkreślić, że kolejnym innowacyjnym rozwiązaniem, do którego można dostać dotację są pompy ciepła w Tychach. Dofinansowanie przyznawane w tym zakresie może sięgnąć nawet pułapu 43 tysięcy złotych. Jak widać, kwoty oferowanych dotacji są znaczne. Sytuacja ta sprawia, że dla wielu mieszkańców najbliższe miesiące stawią idealny moment na wymianę dotychczasowych systemów na rozwiązania, które są nowsze i przyjaźniejsze dla środowiska oraz portfela. Po więcej informacji dotyczących składania niezbędnych wniosków warto zgłosić się do Urząd Miasta w Tychach.

Profesjonalna i wydajna instalacja fotowoltaiczna

Rozważasz montaż fotowoltaiki w Tychach? Rozwiązanie to wiąże się z szeregiem zalet, które będziesz odczuwać przez wiele kolejnych lat. Inwestycja w fotowoltaikę pozwoli Ci przede wszystkim znacznie obniżyć dotychczasowe rachunki za prąd i może nawet pomóc w osiągnięciu całkowitej niezależności energetycznej. Wybór instalacji fotowoltaicznej będzie zbawienny nie tylko dla Twojego portfela, ale także dla Twojego czasu wolnego. Panele słoneczne nie wymagają od użytkowników obsługi ani czyszczenia i cechują się niską awaryjnością - nie musisz więc poświęcać im swojej uwagi. Co ważne, są one również odporne na zmienne warunki pogodowe, dzięki czemu nie straszny im deszcz, śnieg czy grad. Warto również pamiętać, iż panele fotowoltaiczne są niezwykle ekologicznym rozwiązaniem, które znacznie obniża ilość dwutlenku węgla, jaki jest produkowany przez dany budynek. Jesteś zainteresowany stworzeniem instalacji fotowoltaicznej w Tychach? Chcesz poznać więcej szczegółów dotyczących projektu wykorzystującego panele solarne i dowiedzieć się z jakimi kosztami wiąże się realizacja tej inwestycji? Na te, i wiele innych pytań, odpowiedzą doświadczeni doradcy Elektro Masters! Nasi eksperci pomogą Ci również w wyborze optymalnego rozwiązania, które będzie dobrane zarówno do możliwości Twojej nieruchomości, jak i Twoich potrzeb.

Co oferujemy?​

Zajmujemy się kompleksową realizacją inwestycji – od projektu, przez pozyskanie dofinansowania, aż po montaż. Posiadamy 6 lat doświadczenia w montażu i przyłączyliśmy panele fotowoltaiczne o mocy 15 MW. Zrealizowaliśmy ponad 3 tys. projektów fotowoltaicznych – od 3 do 200kW. W naszej ofercie znajdą Państwo pompy ciepłamagazyny energii i ładowarki do samochodów elektrycznych. Od 2020 roku zajmujemy się także budową farm fotowoltaicznych.

Fotowoltaika

Typowa instalacja fotowoltaiczna składa się paneli fotowoltaicznych zbudowanych z ogniw fotowoltaicznych pozwalających przetworzyć energię słoneczną na wytworzenie energii elektrycznej. Bardzo ważnym elementem jest również falownik (inwerter), który przetwarza prąd stały z paneli na zmienny. Dodatkowo w skład instalacji wchodzą zabezpieczenia DC i AC. Po stronie stałoprądowej DC stosuje się ograniczniki przepięć, które chronią instalację przed przejściowymi przepięciami wywołanymi np. uderzeniem pioruna w linię elektroenergetyczną. Strona zmiennoprądowa AC zabezpieczona jest wyłącznikami nadmiarowo-prądowymi służącymi do ochrony przed przeciążeniami elektrycznymi. Poszczególne elementy połączone są przewodami o odpowiedniej średnicy.

Panele fotowoltaiczne składają się z ogniw krzemowych, które mogą być podłączone szeregowo lub równolegle. Z obu stron moduły zaizolowane są folią przez co pozostają w próżni. Przeważnie moduły są umieszczane w stalowej lub aluminiowej ochronnej ramie, gdzie uszczelnione hermetycznie szyby ochronne chronią kruche ogniwa przed wpływem środowiska i uszkodzeniami mechanicznymi.


Girl in a jacket
Monokrystaliczne panele fotowoltaiczne zbudowane są z ogniw powstałych z dużego monokryształu krzemu. Ogniwa te możemy rozpoznać po ich kolorze. Są one zazwyczaj barwy ciemnoniebieskiej lub czarnej. Mają one często zaokrąglone boki, ponieważ monokryształ krzemu w przekroju jest kołem. Moduły te osiągają wyższą sprawność od paneli polikrystalicznych na poziomie 18% co przekłada się również na ich wyższą cenę. Polikrystaliczne panele fotowoltaiczne składają się z ogniw wyprodukowanych z polikrystalicznego krzemu. Krzem polikrystaliczny jest to krzem który wykrystalizował z wielu monokryształów krzemu. Ze względu na technologię ich wytwarzania ogniwa te zawsze mają kształt prostokąta lub kwadratu i są barwy jasnoniebieskiej. Ich sprawność wynosi około 16% i są na pewno tańszą opcją w porównaniu do monokrystalicznych.
Wydajność modułów fotowoltaicznych rozumiana jako ilość energii elektrycznej, jaką możemy wyprodukować z systemu PV dla warunków panujących w Polsce wynosi ok 1000 kWh/kWp. Wielkość produkcji energii jest uzależniona zarówno od jakości i sprawności modułów fotowoltaicznych, jak i od możliwości dachu (występowania kominów czy wykuszy; orientacji budynku względem stron świata, kąta nachylenia połaci dachowych). Odpowiednio dobrana instalacja fotowoltaiczna jest w stanie całkowicie zaopatrzyć budynek w energię elektryczną. Koszty związane z eksploatacją
Przeważnie instalacje fotowoltaiczne są mało awaryjne i bezobsługowe. Nie wymagają one także czyszczenia oraz są odporne na różne warunki atmosferyczne jak grad czy śnieg. Oczywiście aby być pewnym, że instalacja działa bez zarzutu zalecane są okresowe kontrole.
W Polsce z paneli fotowoltaicznych o mocy 1kW możemy uzyskać od 900 do 1000kWh energii elektrycznej w ciągu roku. Oczywiście ilość wyprodukowanej energii zależna jest od ilości promieniowania słonecznego padającego na moduły. Ważnym elementem jest również orientacja i kąt nachylenia modułów. Dodatkowe czynniki wpływające na produkcję to sprawność zastosowanych modułów.
Nie. Panele fotowoltaiczne nie pracują w nocy.
Czas montażu instalacji na dachu jest zależny od wielkości instalacji, miejsca oraz od złożoności konstrukcji na której będzie montowana. W dobrych warunkach atmosferycznych, instalacja dla domku jednorodzinnego zostanie zamontowana w 1 dzień.
Instalację fotowoltaiczną można zainstalować wszędzie gdzie docierają promienie słoneczne. Najpowszechniej stosowane są systemu zintegrowane z dachem, natomiast coraz częściej instalacje montuje się na gruncie na specjalnych konstrukcjach montażowych. Spotykane są również systemy na elewacjach budynków lub balkonach, jednak wydajność tych systemów jest znacznie niższa a cena wyższa.
Obecnie na rynku dostępne są systemy montażowe przeznaczone dla każdego rodzaju pokrycia dachowego. Optymalne nachylenie generatora fotowoltaicznego to 25-35 ° w kierunku południowym. Dla dachów płaskich stosujemy konstrukcje wsporcze na trójkątach montażowych. Bardzo dobre uzyski otrzymujemy również z instalacji montowanych na dachach zorientowanych w kierunku E. Obecnie dostępne technologie falowników fotowoltaicznych umożliwiają montaż modułów PV na różnych połaciach i pod różnym kątem nachylenia.
Koszty związane z instalacją jest bardzo zróżnicowane i zależą od dużej ilości czynników. Cena systemu fotowoltaicznego zależy głownie od jego mocy, złożoności dachu oraz rodzaju zastosowanych komponentów. Dla instalacji rzędu 5 kWp trzeba przygotować się na wydatek od 23 000 zł do 25 000 zł.
Standardowy moduł fotowoltaiczny ma powierzchnie od 1,7 do 1,9 m2. System o mocy 4,5 kWp składający się z 15 modułów zajmie powierzchnię ok 26 m2 na dachu skośnym. Instalacja na dachu płaskim wymaga więcej miejsca ze względu na konieczność odsunięcia się poszczególnych rzędów modułów PV od siebie, tak aby nie zacieniały się nawzajem.
System On-grid jest to typ instalacji w której energia elektryczna wyprodukowana przez moduły i przekształcona na prąd przemienny przez falownik w pierwszej kolejności jest zużywana na potrzeby własne obiektu, a nadwyżka jest magazynowana w sieci, skąd można ją w dowolnym momencie bezpłatnie odebrać. Jest to obecnie najpopularniejszy typ instalacji PV. W przypadku firm nadwyżki energii wysyłane do sieci są odsprzedawane do zakładu energetycznego po średniej cenie sprzedaży energii elektrycznej na rynku konkurencyjnym. System off-grid jest to system dla osób, które chcą być całkowicie bądź częściowo niezależne od energii w sieci elektroenergetycznej. Jego działanie polega na produkcji energii z modułów fotowoltaicznych, zużywaniu jej na bieżące potrzeby oraz magazynowaniu chwilowych nadwyżek energii w akumulatorach. Obecnie systemy te są mniej popularne ze względu na wysoką cenę akumulatorów i ich krótką żywotność.

Ich jedyną wspólną cechą jest to, że oba korzystają z energii słonecznej. Kolektor słoneczny zamienia ją na ciepło, przeważnie do podgrzania wody. W przypadku kolektorów potrzebny jest czynnik zwykle glikol, który odbiera ciepło i przekazuje dalej do systemu. Z kolei panel fotowoltaiczne zamienia energię słoneczna na elektryczną w wyniku ,,zjawiska fotowoltaicznego’’ polegającemu na powstaniu siły elektromotorycznej pod wpływem promieniowania świetlnego.

Jak obniżyć rachunki za prąd?

Chętnie odpowiemy na wszystkie twoje pytania

    Formularz kontaktowy