Montaż instalacji fotowoltaicznych w Tychach

Masz dość wysokich rachunków za prąd? Chcesz osiągnąć niezależność energetyczną i móc cieszyć się znacznymi oszczędnościami przez kolejne lata? Postaw na odnawialne źródła energii i odkryj różnorodne zalety jakie oferuje fotowoltanika! Tychy to jedno z kluczowych miast, w których firma Elektro Masters prowadzi swoją działalność i zapewnia Klientom kompleksowe usługi z zakresu tworzenia systemów solarnych. Nasi doświadczeni specjaliści pomagają w projektowaniu i montażu instalacji fotowoltaicznych w Tychach, a także służą swoim profesjonalnym doradztwem.

W ciągu kilku lat działalności, nasza firma wykonała już tysiące instalacji fotowoltaicznych, i to o różnych mocach, a wśród dotychczasowych realizacji znalazły się projekty w zakresie od 3 do 200 kW. Warto podkreślić, iż zespół Elektro Masters obsługuje zarówno Klientów indywidualnych, jak i gospodarstwa rolne, a także różnorodne firmy. Każdego Klienta traktujemy wyjątkowo i, niezależnie od wielkości danej instalacji fotowoltaicznej, precyzyjnie przygotowujemy dla niego optymalne rozwiązanie. Podczas naszej pracy korzystamy z produktów stworzonych przez znanych światowych wytwórców, dzięki czemu możemy zagwarantować wysoką jakość każdej z naszych realizacji.

Dofinansowania do fotowoltaiki w Tychach

Inwestycje w odnawialne źródła energii są krokiem, który może poważnie nadszarpnąć domowe finanse, również dla mieszkańców miasta Tychy. Dofinansowanie do fotowoltaiki oferowane przez różne programy może więc stanowić znaczną pomoc dla osób zainteresowanych instalacją paneli słonecznych na swoim budynku. Aktualnie dostępne dofinansowanie do paneli fotowoltaicznych w Tychach wynosi 5100 zł na 1 kWp i jest przeznaczone jedynie dla osób mieszkających w mieście. Warto również podkreślić, że kolejnym innowacyjnym rozwiązaniem, do którego można dostać dotację są pompy ciepła w Tychach. Dofinansowanie przyznawane w tym zakresie może sięgnąć nawet pułapu 43 tysięcy złotych. Jak widać, kwoty oferowanych dotacji są znaczne. Sytuacja ta sprawia, że dla wielu mieszkańców najbliższe miesiące stawią idealny moment na wymianę dotychczasowych systemów na rozwiązania, które są nowsze i przyjaźniejsze dla środowiska oraz portfela. Po więcej informacji dotyczących składania niezbędnych wniosków warto zgłosić się do Urząd Miasta w Tychach.

Profesjonalna i wydajna instalacja fotowoltaiczna

Rozważasz montaż fotowoltaiki w Tychach? Rozwiązanie to wiąże się z szeregiem zalet, które będziesz odczuwać przez wiele kolejnych lat. Inwestycja w fotowoltaikę pozwoli Ci przede wszystkim znacznie obniżyć dotychczasowe rachunki za prąd i może nawet pomóc w osiągnięciu całkowitej niezależności energetycznej. Wybór instalacji fotowoltaicznej będzie zbawienny nie tylko dla Twojego portfela, ale także dla Twojego czasu wolnego. Panele słoneczne nie wymagają od użytkowników obsługi ani czyszczenia i cechują się niską awaryjnością - nie musisz więc poświęcać im swojej uwagi. Co ważne, są one również odporne na zmienne warunki pogodowe, dzięki czemu nie straszny im deszcz, śnieg czy grad. Warto również pamiętać, iż panele fotowoltaiczne są niezwykle ekologicznym rozwiązaniem, które znacznie obniża ilość dwutlenku węgla, jaki jest produkowany przez dany budynek. Jesteś zainteresowany stworzeniem instalacji fotowoltaicznej w Tychach? Chcesz poznać więcej szczegółów dotyczących projektu wykorzystującego panele solarne i dowiedzieć się z jakimi kosztami wiąże się realizacja tej inwestycji? Na te, i wiele innych pytań, odpowiedzą doświadczeni doradcy Elektro Masters! Nasi eksperci pomogą Ci również w wyborze optymalnego rozwiązania, które będzie dobrane zarówno do możliwości Twojej nieruchomości, jak i Twoich potrzeb.

Jak obniżyć rachunki za prąd?

Chętnie odpowiemy na wszystkie twoje pytania

Nowe pole

Co oferujemy?

Zajmujemy się kompleksową realizacją inwestycji – od projektu, przez pozyskanie dofinansowania, aż po montaż. Posiadamy 6 lat doświadczenia w montażu i przyłączyliśmy panele fotowoltaiczne o mocy 15 MW. Zrealizowaliśmy ponad 3 tys. projektów fotowoltaicznych – od 3 do 200kW. W naszej ofercie znajdą Państwo pompy ciepła, magazyny energii i ładowarki do samochodów elektrycznych. Od 2020 roku zajmujemy się także budową farm fotowoltaicznych.

FAQ

Chętnie odpowiemy na wszystkie twoje pytania

Jak oszacować moc instalacji fotowoltaicznej dla domu?
Do oszacowania potrzebnej mocy paneli fotowoltaicznych przydatna jest informacja o średnim rocznym zużyciu energii w kilowatogodzinach. Można ją określić na podstawie dotychczasowych rachunków za prąd. Standardowo instalację zwiększa się o 20%, aby pokryć szacowany koszt przechowywania energii w sieci.

W przypadku nowych domów jednorodzinnych typowa instalacja fotowoltaiczna ma moc około 4kWp.

Pamiętaj, że zawsze możesz skorzystać z porad specjalistów od fotowoltaiki – chętnie pomożemy dobrać odpowiednią moc instalacji.

Czy fotowoltaika ogrzeje dom?
Instalacja fotowoltaiczna o odpowiednio skalkulowanej mocy może skutecznie ogrzać dom. Może ona zasilać np. grzejniki elektryczne czy elektryczne maty grzewcze do ogrzewania podłogowego. Często również fotowoltaika jest łączona z pompą ciepła, która potrzebuje znacznie mniejszej ilości energii elektrycznej do ogrzania domu.

Pod kątem ogrzewania domu ważna jest również informacja, że rozliczenia z zakładem elektrycznym zazwyczaj odbywają się raz w roku, co pozwala na odbieranie zimą wyprodukowanego prądu przez własną instalację fotowoltaiczną w bardziej słonecznych porach roku.

Gdzie zamontować panele fotowoltaiczne?
W przypadku domów prywatnych najczęściej panele fotowoltaiczne są lokalizowane na dachu – najlepiej na południowej jego stronie. Jeśli jednak dach posiada inną ekspozycję lub dach jest płaski – również można zaplanować skuteczną instalację.

Można także zdecydować się na montaż paneli fotowoltaicznych na gruncie, a nawet na elewacji.

Jak obniżyć rachunki za prąd? Sprawdź fotowoltaikę!

Chętnie odpowiemy na wszystkie twoje pytania.