Fotowoltaika Warszawa

Montaż instalacji fotowoltaicznych w Warszawie i w obrębie całego województwa mazowieckiego

Mieszkasz w Warszawie lub okolicach? Chcesz znacznie zaoszczędzić na rachunkach za prąd i wybrać innowacyjne rozwiązanie, które przyniesie Ci mnóstwo korzyści? Postaw na odnawialne źródła energii jakimi są panele fotowoltaiczne! Warszawa to jedno z wielu miast w Polsce, w których firma Elektro Masters prowadzi swoją działalność i realizuje profesjonalne projekty z zakresu odnawialnej energii słonecznej. Jesteśmy obecni na rynku fotowoltaiki już od 2013 roku i w tym czasie udało nam się wykonać setki solarnych instalacji, które pomogły naszym Klientom w osiągnięciu niezależności energetycznej. Warto podkreślić, że firma Elektro Masters zajmuje się projektami fotowoltaicznymi niezależnie od ich wielkości, a dotychczasowe realizacje obejmowały instalacje o mocy od 3 do 200 kW. Nasi pracownicy z chęcią odwiedzą również Twoją nieruchomość i przygotują dla niej kompleksowy projekt fotowoltaiczny.

Instalacje fotowoltaiczne - doradztwo, projektowanie i montaż

Wraz z rosnącymi cenami prądu coraz więcej prywatnych i biznesowych Klientów z Warszawy i okolic poszukuje innowacyjnych rozwiązań, które pomogą im w obniżeniu rachunków za prąd i pozwolą na uzyskanie długofalowych oszczędności. Jednym z najpopularniejszych systemów, które mogą pomóc w osiągnięciu tego celu są panele fotowoltaiczne! To niezwykłe rozwiązanie wyróżnia się prostotą obsługi, niską awaryjnością, a także odpornością na zmienne warunki atmosferyczne. Nie można również zapomnieć o tym, iż inwestycja w fotowoltaikę to niezwykle ekologiczne rozwiązanie, które znacznie zmniejsza emisję CO2 do atmosfery, za jaką odpowiedzialny jest dany budynek. Mimo dość wysokich początkowych kosztów, inwestycja w fotowoltaikę w Warszawie zwraca się już w ciągu kilku lat, a po tym okresie Klient może cieszyć się energetyczną niezależnością. Warto także pamiętać, iż w Polsce powstaje coraz więcej programów, które mają na celu wsparcie inwestycji w odnawialne źródła energii, a w szczególności instalacje solarne. Z tego powodu ostatnie lata są więc doskonałym momentem na realizację projektów fotowoltaicznych.

Profesjonalny montaż fotowoltaiki - Warszawa, Wołomin, Sulejówek, Pruszków, Piaseczno, Grodzisk Mazowiecki

Zastanawiasz się nad inwestycją w instalację fotowoltaiczną? Warszawa to nie jedyne miejsce w województwie mazowieckim, w którym prowadzimy naszą działalność! Ekipa Elektro Masters z chęcią wykonuje również prace w pobliskich miastach, wśród których można wymienić m.in. takie lokalizacje jak Pruszków, Piaseczno, Grodzisk Mazowiecki, Wołomin, Sulejówek, Mińsk Mazowiecki oraz Otwock. Z chęcią zawitamy również do innych miejscowości i zapewnimy Ci kompleksową usługę, która obejmuje doradztwo, projektowanie i montaż instalacji fotowoltaicznych. Warto podkreślić, że firma Elektro Masters pracuje zarówno z firmami, jak i prywatnymi osobami i wykonuje realizacje o różnej mocy. Pragniemy zapewnić naszym Klientom jak najwyższą jakość usług, dlatego korzystamy jedynie z produktów, które pochodzą od wytwórców ze światowej czołówki.
W naszych realizacjach używamy sprzętu m.in. od tak znanych producentów jak Dehn, Fronius, Selfa, Solar Edge, SMA, REC Solar, QCELLS, WINAICO i wiele innych. Chcesz skorzystać z naszej pomocy w zakresie projektu oraz montażu paneli fotowoltaicznych w Warszawie lub okolicy? Nie czekaj i skontaktuj się z nami już dziś! Doświadczeni doradcy Elektro Masters z chęcią podzielą się z Tobą wszelkimi niezbędnymi informacjami oraz pomogą w wyborze rozwiązań, które odpowiadają na Twoje potrzeby, a także wykorzystują maksymalny potencjał danego budynku.

Co oferujemy?​

Zajmujemy się kompleksową realizacją inwestycji – od projektu, przez pozyskanie dofinansowania, aż po montaż. Posiadamy 6 lat doświadczenia w montażu i przyłączyliśmy panele fotowoltaiczne o mocy 15 MW. Zrealizowaliśmy ponad 3 tys. projektów fotowoltaicznych – od 3 do 200kW. W naszej ofercie znajdą Państwo pompy ciepłamagazyny energii i ładowarki do samochodów elektrycznych. Od 2020 roku zajmujemy się także budową farm fotowoltaicznych.

Fotowoltaika

Typowa instalacja fotowoltaiczna składa się paneli fotowoltaicznych zbudowanych z ogniw fotowoltaicznych pozwalających przetworzyć energię słoneczną na wytworzenie energii elektrycznej. Bardzo ważnym elementem jest również falownik (inwerter), który przetwarza prąd stały z paneli na zmienny. Dodatkowo w skład instalacji wchodzą zabezpieczenia DC i AC. Po stronie stałoprądowej DC stosuje się ograniczniki przepięć, które chronią instalację przed przejściowymi przepięciami wywołanymi np. uderzeniem pioruna w linię elektroenergetyczną. Strona zmiennoprądowa AC zabezpieczona jest wyłącznikami nadmiarowo-prądowymi służącymi do ochrony przed przeciążeniami elektrycznymi. Poszczególne elementy połączone są przewodami o odpowiedniej średnicy.

Panele fotowoltaiczne składają się z ogniw krzemowych, które mogą być podłączone szeregowo lub równolegle. Z obu stron moduły zaizolowane są folią przez co pozostają w próżni. Przeważnie moduły są umieszczane w stalowej lub aluminiowej ochronnej ramie, gdzie uszczelnione hermetycznie szyby ochronne chronią kruche ogniwa przed wpływem środowiska i uszkodzeniami mechanicznymi.


Girl in a jacket
Monokrystaliczne panele fotowoltaiczne zbudowane są z ogniw powstałych z dużego monokryształu krzemu. Ogniwa te możemy rozpoznać po ich kolorze. Są one zazwyczaj barwy ciemnoniebieskiej lub czarnej. Mają one często zaokrąglone boki, ponieważ monokryształ krzemu w przekroju jest kołem. Moduły te osiągają wyższą sprawność od paneli polikrystalicznych na poziomie 18% co przekłada się również na ich wyższą cenę. Polikrystaliczne panele fotowoltaiczne składają się z ogniw wyprodukowanych z polikrystalicznego krzemu. Krzem polikrystaliczny jest to krzem który wykrystalizował z wielu monokryształów krzemu. Ze względu na technologię ich wytwarzania ogniwa te zawsze mają kształt prostokąta lub kwadratu i są barwy jasnoniebieskiej. Ich sprawność wynosi około 16% i są na pewno tańszą opcją w porównaniu do monokrystalicznych.
Wydajność modułów fotowoltaicznych rozumiana jako ilość energii elektrycznej, jaką możemy wyprodukować z systemu PV dla warunków panujących w Polsce wynosi ok 1000 kWh/kWp. Wielkość produkcji energii jest uzależniona zarówno od jakości i sprawności modułów fotowoltaicznych, jak i od możliwości dachu (występowania kominów czy wykuszy; orientacji budynku względem stron świata, kąta nachylenia połaci dachowych). Odpowiednio dobrana instalacja fotowoltaiczna jest w stanie całkowicie zaopatrzyć budynek w energię elektryczną. Koszty związane z eksploatacją
Przeważnie instalacje fotowoltaiczne są mało awaryjne i bezobsługowe. Nie wymagają one także czyszczenia oraz są odporne na różne warunki atmosferyczne jak grad czy śnieg. Oczywiście aby być pewnym, że instalacja działa bez zarzutu zalecane są okresowe kontrole.
W Polsce z paneli fotowoltaicznych o mocy 1kW możemy uzyskać od 900 do 1000kWh energii elektrycznej w ciągu roku. Oczywiście ilość wyprodukowanej energii zależna jest od ilości promieniowania słonecznego padającego na moduły. Ważnym elementem jest również orientacja i kąt nachylenia modułów. Dodatkowe czynniki wpływające na produkcję to sprawność zastosowanych modułów.
Nie. Panele fotowoltaiczne nie pracują w nocy.
Czas montażu instalacji na dachu jest zależny od wielkości instalacji, miejsca oraz od złożoności konstrukcji na której będzie montowana. W dobrych warunkach atmosferycznych, instalacja dla domku jednorodzinnego zostanie zamontowana w 1 dzień.
Instalację fotowoltaiczną można zainstalować wszędzie gdzie docierają promienie słoneczne. Najpowszechniej stosowane są systemu zintegrowane z dachem, natomiast coraz częściej instalacje montuje się na gruncie na specjalnych konstrukcjach montażowych. Spotykane są również systemy na elewacjach budynków lub balkonach, jednak wydajność tych systemów jest znacznie niższa a cena wyższa.
Obecnie na rynku dostępne są systemy montażowe przeznaczone dla każdego rodzaju pokrycia dachowego. Optymalne nachylenie generatora fotowoltaicznego to 25-35 ° w kierunku południowym. Dla dachów płaskich stosujemy konstrukcje wsporcze na trójkątach montażowych. Bardzo dobre uzyski otrzymujemy również z instalacji montowanych na dachach zorientowanych w kierunku E. Obecnie dostępne technologie falowników fotowoltaicznych umożliwiają montaż modułów PV na różnych połaciach i pod różnym kątem nachylenia.
Koszty związane z instalacją jest bardzo zróżnicowane i zależą od dużej ilości czynników. Cena systemu fotowoltaicznego zależy głownie od jego mocy, złożoności dachu oraz rodzaju zastosowanych komponentów. Dla instalacji rzędu 5 kWp trzeba przygotować się na wydatek od 23 000 zł do 25 000 zł.
Standardowy moduł fotowoltaiczny ma powierzchnie od 1,7 do 1,9 m2. System o mocy 4,5 kWp składający się z 15 modułów zajmie powierzchnię ok 26 m2 na dachu skośnym. Instalacja na dachu płaskim wymaga więcej miejsca ze względu na konieczność odsunięcia się poszczególnych rzędów modułów PV od siebie, tak aby nie zacieniały się nawzajem.
System On-grid jest to typ instalacji w której energia elektryczna wyprodukowana przez moduły i przekształcona na prąd przemienny przez falownik w pierwszej kolejności jest zużywana na potrzeby własne obiektu, a nadwyżka jest magazynowana w sieci, skąd można ją w dowolnym momencie bezpłatnie odebrać. Jest to obecnie najpopularniejszy typ instalacji PV. W przypadku firm nadwyżki energii wysyłane do sieci są odsprzedawane do zakładu energetycznego po średniej cenie sprzedaży energii elektrycznej na rynku konkurencyjnym. System off-grid jest to system dla osób, które chcą być całkowicie bądź częściowo niezależne od energii w sieci elektroenergetycznej. Jego działanie polega na produkcji energii z modułów fotowoltaicznych, zużywaniu jej na bieżące potrzeby oraz magazynowaniu chwilowych nadwyżek energii w akumulatorach. Obecnie systemy te są mniej popularne ze względu na wysoką cenę akumulatorów i ich krótką żywotność.

Ich jedyną wspólną cechą jest to, że oba korzystają z energii słonecznej. Kolektor słoneczny zamienia ją na ciepło, przeważnie do podgrzania wody. W przypadku kolektorów potrzebny jest czynnik zwykle glikol, który odbiera ciepło i przekazuje dalej do systemu. Z kolei panel fotowoltaiczne zamienia energię słoneczna na elektryczną w wyniku ,,zjawiska fotowoltaicznego’’ polegającemu na powstaniu siły elektromotorycznej pod wpływem promieniowania świetlnego.

Jak obniżyć rachunki za prąd?

Chętnie odpowiemy na wszystkie twoje pytania

    Formularz kontaktowy