Fotowoltaika Łódzkie

Montaż instalacji fotowoltaicznych w Łodzi i w obrębie całego województwa łódzkiego

Coraz więcej właścicieli domów czy obiektów firmowych decyduje się na obniżenie wydatków za prąd. Popularnym rozwiązaniem staje się montowanie elementów, jakimi są panele fotowoltaiczne. Łódź to tylko jedno z miast, w których można postawić na wysokiej jakości usługi związane z systemami przekształcającymi energię słoneczną na prąd. Dzięki nim znacznie zmniejszysz wydatki związane z zasilaniem niezbędnych urządzeń lub całkowicie je wyeliminujesz. Firma Elektro Masters oferuje bowiem możliwość stworzenia systemu on-grid oraz off-grid. W standardowych domach jednorodzinnych najlepiej sprawdza się pierwszy typ instalacji. Drugi jest doskonałym wyborem w miejscach, w których nie ma łatwego dostępu do prądu pochodzącego bezpośrednio z sieci. Nasi specjaliści chętnie doradzą, jakie rozwiązanie spisze się najlepiej w Twoim przypadku.

Wysoka jakość usług

Jeśli marzysz o stworzeniu funkcjonalnego, wytrzymałego systemu, doskonałym wyborem jest właśnie fotowoltaika. Łódzkie to teren, na którym pracujemy już od wielu lat, świadcząc wysokiej jakości usługi związane z montażem paneli i pozostałych elementów całej instalacji. Dbamy o to, by w skład systemów wchodziły wyłącznie sprawdzone, trwałe komponenty. Dzięki temu możesz liczyć na funkcjonalność oraz niezawodność przez długie lata, co przełoży się na zmniejszenie wydatków za energię elektryczną z sieci. Do tworzenia systemów wykorzystujemy elementy takich marek, jak Selfa, SMA, Dehn, WINAICO, REC Solar czy Sharp. Stosujemy także komponenty wielu innych, znanych i cenionych producentów. Dzięki temu możemy zaoferować najwyższą jakość i funkcjonalność w każdych warunkach. Fotowoltaika od Firmy Elektro Masters to idealne rozwiązanie dla osób, którym zależy na sprawdzonych częściach oraz profesjonalnym doradztwie podczas montażu i procesu projektowego.

Profesjonalny projekt i montaż fotowoltaiki - Łódź, Tomaszów Mazowiecki, Kutno, Sieradz, Radomsko, Bełchatów i Pabianice

Jeśli chodzi o instalacje fotowoltaiczne, Łódź to tylko jedno miasto, w którym świadczymy nasze usługi. Zajmujemy się montowaniem paneli również w takich miejscach, jak Tomaszów Mazowiecki, Kutno, Sieradz, Radomsko, Bełchatów, Pabianice czy Zgierz. Dzięki temu możemy zaoferować profesjonalną pomoc wszędzie tam, gdzie właścicielom obiektów zależy na zmniejszeniu wydatków za prąd i negatywnego wpływu na środowisko. Nasze usługi to nie tylko montaż fotowoltaiki w Łodzi i okolicach. Zajmujemy się też montażem pomp ciepła, magazynów energii czy instalowaniem ładowarek do samochodów elektrycznych. Wszystkie te rozwiązania sprawdzają się idealnie w miejscach, gdzie obniżenie wydatków za prąd jej priorytetem. Współpracujemy zarówno z klientami indywidualnymi, jak i firmami, których właściciele chcą postawić na inwestycję zwracającą się w przeciągu kilku lat.

Dlaczego warto zainstalować panele fotowoltaiczne w Łodzi i okolicach?

Fotowoltaika to nowoczesne rozwiązanie, które niesie za sobą wiele korzyści. Instalacje pozwalają na korzystanie bez ryzyka występowania częstych awarii czy konieczności poświęcenia długiego czasu na ich obsługę. Są odporne na działanie czynników atmosferycznych, w tym także deszcz i śnieg. Nasza firma dba o to, by krzemowe ogniwa zostały zaizolowane z obu stron oraz umieszczone w ochronnej ramie. Dzięki temu system staje się niezwykle wytrzymały, bez problemu pełniąc swoją funkcję przez długi czas. Panele są dodatkowo zabezpieczone specjalnymi szybami ochronnymi. Zastosowanie zabezpieczeń chroni je również przed przeciążeniami. Dzięki temu mogą działać skutecznie, przekształcając energię słoneczną na prąd wykorzystywany w danym budynku. Jest to rozwiązanie niezwykle ekologiczne oraz ekonomiczne – po początkowej inwestycji możesz cieszyć się oszczędnością przez kolejne lata, co odczujesz wyraźnie po przeanalizowaniu rachunków za prąd.

Co oferujemy?​

Zajmujemy się kompleksową realizacją inwestycji – od projektu, przez pozyskanie dofinansowania, aż po montaż. Posiadamy 6 lat doświadczenia w montażu i przyłączyliśmy panele fotowoltaiczne o mocy 15 MW. Zrealizowaliśmy ponad 3 tys. projektów fotowoltaicznych – od 3 do 200kW. W naszej ofercie znajdą Państwo pompy ciepłamagazyny energii i ładowarki do samochodów elektrycznych. Od 2020 roku zajmujemy się także budową farm fotowoltaicznych.

Fotowoltaika

Typowa instalacja fotowoltaiczna składa się paneli fotowoltaicznych zbudowanych z ogniw fotowoltaicznych pozwalających przetworzyć energię słoneczną na wytworzenie energii elektrycznej. Bardzo ważnym elementem jest również falownik (inwerter), który przetwarza prąd stały z paneli na zmienny. Dodatkowo w skład instalacji wchodzą zabezpieczenia DC i AC. Po stronie stałoprądowej DC stosuje się ograniczniki przepięć, które chronią instalację przed przejściowymi przepięciami wywołanymi np. uderzeniem pioruna w linię elektroenergetyczną. Strona zmiennoprądowa AC zabezpieczona jest wyłącznikami nadmiarowo-prądowymi służącymi do ochrony przed przeciążeniami elektrycznymi. Poszczególne elementy połączone są przewodami o odpowiedniej średnicy.

Panele fotowoltaiczne składają się z ogniw krzemowych, które mogą być podłączone szeregowo lub równolegle. Z obu stron moduły zaizolowane są folią przez co pozostają w próżni. Przeważnie moduły są umieszczane w stalowej lub aluminiowej ochronnej ramie, gdzie uszczelnione hermetycznie szyby ochronne chronią kruche ogniwa przed wpływem środowiska i uszkodzeniami mechanicznymi.


Girl in a jacket
Monokrystaliczne panele fotowoltaiczne zbudowane są z ogniw powstałych z dużego monokryształu krzemu. Ogniwa te możemy rozpoznać po ich kolorze. Są one zazwyczaj barwy ciemnoniebieskiej lub czarnej. Mają one często zaokrąglone boki, ponieważ monokryształ krzemu w przekroju jest kołem. Moduły te osiągają wyższą sprawność od paneli polikrystalicznych na poziomie 18% co przekłada się również na ich wyższą cenę. Polikrystaliczne panele fotowoltaiczne składają się z ogniw wyprodukowanych z polikrystalicznego krzemu. Krzem polikrystaliczny jest to krzem który wykrystalizował z wielu monokryształów krzemu. Ze względu na technologię ich wytwarzania ogniwa te zawsze mają kształt prostokąta lub kwadratu i są barwy jasnoniebieskiej. Ich sprawność wynosi około 16% i są na pewno tańszą opcją w porównaniu do monokrystalicznych.
Wydajność modułów fotowoltaicznych rozumiana jako ilość energii elektrycznej, jaką możemy wyprodukować z systemu PV dla warunków panujących w Polsce wynosi ok 1000 kWh/kWp. Wielkość produkcji energii jest uzależniona zarówno od jakości i sprawności modułów fotowoltaicznych, jak i od możliwości dachu (występowania kominów czy wykuszy; orientacji budynku względem stron świata, kąta nachylenia połaci dachowych). Odpowiednio dobrana instalacja fotowoltaiczna jest w stanie całkowicie zaopatrzyć budynek w energię elektryczną. Koszty związane z eksploatacją
Przeważnie instalacje fotowoltaiczne są mało awaryjne i bezobsługowe. Nie wymagają one także czyszczenia oraz są odporne na różne warunki atmosferyczne jak grad czy śnieg. Oczywiście aby być pewnym, że instalacja działa bez zarzutu zalecane są okresowe kontrole.
W Polsce z paneli fotowoltaicznych o mocy 1kW możemy uzyskać od 900 do 1000kWh energii elektrycznej w ciągu roku. Oczywiście ilość wyprodukowanej energii zależna jest od ilości promieniowania słonecznego padającego na moduły. Ważnym elementem jest również orientacja i kąt nachylenia modułów. Dodatkowe czynniki wpływające na produkcję to sprawność zastosowanych modułów.
Nie. Panele fotowoltaiczne nie pracują w nocy.
Czas montażu instalacji na dachu jest zależny od wielkości instalacji, miejsca oraz od złożoności konstrukcji na której będzie montowana. W dobrych warunkach atmosferycznych, instalacja dla domku jednorodzinnego zostanie zamontowana w 1 dzień.
Instalację fotowoltaiczną można zainstalować wszędzie gdzie docierają promienie słoneczne. Najpowszechniej stosowane są systemu zintegrowane z dachem, natomiast coraz częściej instalacje montuje się na gruncie na specjalnych konstrukcjach montażowych. Spotykane są również systemy na elewacjach budynków lub balkonach, jednak wydajność tych systemów jest znacznie niższa a cena wyższa.
Obecnie na rynku dostępne są systemy montażowe przeznaczone dla każdego rodzaju pokrycia dachowego. Optymalne nachylenie generatora fotowoltaicznego to 25-35 ° w kierunku południowym. Dla dachów płaskich stosujemy konstrukcje wsporcze na trójkątach montażowych. Bardzo dobre uzyski otrzymujemy również z instalacji montowanych na dachach zorientowanych w kierunku E. Obecnie dostępne technologie falowników fotowoltaicznych umożliwiają montaż modułów PV na różnych połaciach i pod różnym kątem nachylenia.
Koszty związane z instalacją jest bardzo zróżnicowane i zależą od dużej ilości czynników. Cena systemu fotowoltaicznego zależy głownie od jego mocy, złożoności dachu oraz rodzaju zastosowanych komponentów. Dla instalacji rzędu 5 kWp trzeba przygotować się na wydatek od 23 000 zł do 25 000 zł.
Standardowy moduł fotowoltaiczny ma powierzchnie od 1,7 do 1,9 m2. System o mocy 4,5 kWp składający się z 15 modułów zajmie powierzchnię ok 26 m2 na dachu skośnym. Instalacja na dachu płaskim wymaga więcej miejsca ze względu na konieczność odsunięcia się poszczególnych rzędów modułów PV od siebie, tak aby nie zacieniały się nawzajem.
System On-grid jest to typ instalacji w której energia elektryczna wyprodukowana przez moduły i przekształcona na prąd przemienny przez falownik w pierwszej kolejności jest zużywana na potrzeby własne obiektu, a nadwyżka jest magazynowana w sieci, skąd można ją w dowolnym momencie bezpłatnie odebrać. Jest to obecnie najpopularniejszy typ instalacji PV. W przypadku firm nadwyżki energii wysyłane do sieci są odsprzedawane do zakładu energetycznego po średniej cenie sprzedaży energii elektrycznej na rynku konkurencyjnym. System off-grid jest to system dla osób, które chcą być całkowicie bądź częściowo niezależne od energii w sieci elektroenergetycznej. Jego działanie polega na produkcji energii z modułów fotowoltaicznych, zużywaniu jej na bieżące potrzeby oraz magazynowaniu chwilowych nadwyżek energii w akumulatorach. Obecnie systemy te są mniej popularne ze względu na wysoką cenę akumulatorów i ich krótką żywotność.

Ich jedyną wspólną cechą jest to, że oba korzystają z energii słonecznej. Kolektor słoneczny zamienia ją na ciepło, przeważnie do podgrzania wody. W przypadku kolektorów potrzebny jest czynnik zwykle glikol, który odbiera ciepło i przekazuje dalej do systemu. Z kolei panel fotowoltaiczne zamienia energię słoneczna na elektryczną w wyniku ,,zjawiska fotowoltaicznego’’ polegającemu na powstaniu siły elektromotorycznej pod wpływem promieniowania świetlnego.

Jak obniżyć rachunki za prąd?

Chętnie odpowiemy na wszystkie twoje pytania

    Formularz kontaktowy