Montaż instalacji fotowoltaicznych w Łodzi i w obrębie całego województwa łódzkiego

Coraz więcej właścicieli domów czy obiektów firmowych decyduje się na obniżenie wydatków za prąd. Popularnym rozwiązaniem staje się montowanie elementów, jakimi są panele fotowoltaiczne. Łódź to tylko jedno z miast, w których można postawić na wysokiej jakości usługi związane z systemami przekształcającymi energię słoneczną na prąd. Dzięki nim znacznie zmniejszysz wydatki związane z zasilaniem niezbędnych urządzeń lub całkowicie je wyeliminujesz.

Firma Elektro Masters oferuje bowiem możliwość stworzenia systemu on-grid oraz off-grid. W standardowych domach jednorodzinnych najlepiej sprawdza się pierwszy typ instalacji. Drugi jest doskonałym wyborem w miejscach, w których nie ma łatwego dostępu do prądu pochodzącego bezpośrednio z sieci. Nasi specjaliści chętnie doradzą, jakie rozwiązanie spisze się najlepiej w Twoim przypadku.

Wysoka jakość usług

Jeśli marzysz o stworzeniu funkcjonalnego, wytrzymałego systemu, doskonałym wyborem jest właśnie fotowoltaika. Łódzkie to teren, na którym pracujemy już od wielu lat, świadcząc wysokiej jakości usługi związane z montażem paneli i pozostałych elementów całej instalacji. Dbamy o to, by w skład systemów wchodziły wyłącznie sprawdzone, trwałe komponenty. Dzięki temu możesz liczyć na funkcjonalność oraz niezawodność przez długie lata, co przełoży się na zmniejszenie wydatków za energię elektryczną z sieci.

Do tworzenia systemów wykorzystujemy elementy takich marek, jak Selfa, SMA, Dehn, WINAICO, REC Solar czy Sharp. Stosujemy także komponenty wielu innych, znanych i cenionych producentów. Dzięki temu możemy zaoferować najwyższą jakość i funkcjonalność w każdych warunkach. Fotowoltaika od Firmy Elektro Masters to idealne rozwiązanie dla osób, którym zależy na sprawdzonych częściach oraz profesjonalnym doradztwie podczas montażu i procesu projektowego.

Profesjonalny projekt i montaż fotowoltaiki - Łódź, Tomaszów Mazowiecki, Kutno, Sieradz, Radomsko, Bełchatów i Pabianice

Jeśli chodzi o instalacje fotowoltaiczne, Łódź to tylko jedno miasto, w którym świadczymy nasze usługi. Zajmujemy się montowaniem paneli również w takich miejscach, jak Tomaszów Mazowiecki, Kutno, Sieradz, Radomsko, Bełchatów, Pabianice czy Zgierz. Dzięki temu możemy zaoferować profesjonalną pomoc wszędzie tam, gdzie właścicielom obiektów zależy na zmniejszeniu wydatków za prąd i negatywnego wpływu na środowisko.

Nasze usługi to nie tylko montaż fotowoltaiki w Łodzi i okolicach. Zajmujemy się też montażem pomp ciepła, magazynów energii czy instalowaniem ładowarek do samochodów elektrycznych. Wszystkie te rozwiązania sprawdzają się idealnie w miejscach, gdzie obniżenie wydatków za prąd jej priorytetem. Współpracujemy zarówno z klientami indywidualnymi, jak i firmami, których właściciele chcą postawić na inwestycję zwracającą się w przeciągu kilku lat.

Dlaczego warto zainstalować panele fotowoltaiczne w Łodzi i okolicach?

Fotowoltaika to nowoczesne rozwiązanie, które niesie za sobą wiele korzyści. Instalacje pozwalają na korzystanie bez ryzyka występowania częstych awarii czy konieczności poświęcenia długiego czasu na ich obsługę. Są odporne na działanie czynników atmosferycznych, w tym także deszcz i śnieg. Nasza firma dba o to, by krzemowe ogniwa zostały zaizolowane z obu stron oraz umieszczone w ochronnej ramie. Dzięki temu system staje się niezwykle wytrzymały, bez problemu pełniąc swoją funkcję przez długi czas.

Panele są dodatkowo zabezpieczone specjalnymi szybami ochronnymi. Zastosowanie zabezpieczeń chroni je również przed przeciążeniami. Dzięki temu mogą działać skutecznie, przekształcając energię słoneczną na prąd wykorzystywany w danym budynku. Jest to rozwiązanie niezwykle ekologiczne oraz ekonomiczne – po początkowej inwestycji możesz cieszyć się oszczędnością przez kolejne lata, co odczujesz wyraźnie po przeanalizowaniu rachunków za prąd.

Jak obniżyć rachunki za prąd?

Chętnie odpowiemy na wszystkie twoje pytania

Nowe pole

Co oferujemy?

Zajmujemy się kompleksową realizacją inwestycji – od projektu, przez pozyskanie dofinansowania, aż po montaż. Posiadamy 6 lat doświadczenia w montażu i przyłączyliśmy panele fotowoltaiczne o mocy 15 MW. Zrealizowaliśmy ponad 3 tys. projektów fotowoltaicznych – od 3 do 200kW. W naszej ofercie znajdą Państwo pompy ciepła, magazyny energii i ładowarki do samochodów elektrycznych. Od 2020 roku zajmujemy się także budową farm fotowoltaicznych.

FAQ

Chętnie odpowiemy na wszystkie twoje pytania

Jak oszacować moc instalacji fotowoltaicznej dla domu?
Do oszacowania potrzebnej mocy paneli fotowoltaicznych przydatna jest informacja o średnim rocznym zużyciu energii w kilowatogodzinach. Można ją określić na podstawie dotychczasowych rachunków za prąd. Standardowo instalację zwiększa się o 20%, aby pokryć szacowany koszt przechowywania energii w sieci.

W przypadku nowych domów jednorodzinnych typowa instalacja fotowoltaiczna ma moc około 4kWp.

Pamiętaj, że zawsze możesz skorzystać z porad specjalistów od fotowoltaiki – chętnie pomożemy dobrać odpowiednią moc instalacji.

Czy fotowoltaika ogrzeje dom?
Instalacja fotowoltaiczna o odpowiednio skalkulowanej mocy może skutecznie ogrzać dom. Może ona zasilać np. grzejniki elektryczne czy elektryczne maty grzewcze do ogrzewania podłogowego. Często również fotowoltaika jest łączona z pompą ciepła, która potrzebuje znacznie mniejszej ilości energii elektrycznej do ogrzania domu.

Pod kątem ogrzewania domu ważna jest również informacja, że rozliczenia z zakładem elektrycznym zazwyczaj odbywają się raz w roku, co pozwala na odbieranie zimą wyprodukowanego prądu przez własną instalację fotowoltaiczną w bardziej słonecznych porach roku.

Gdzie zamontować panele fotowoltaiczne?
W przypadku domów prywatnych najczęściej panele fotowoltaiczne są lokalizowane na dachu – najlepiej na południowej jego stronie. Jeśli jednak dach posiada inną ekspozycję lub dach jest płaski – również można zaplanować skuteczną instalację.

Można także zdecydować się na montaż paneli fotowoltaicznych na gruncie, a nawet na elewacji.

Jak obniżyć rachunki za prąd? Sprawdź fotowoltaikę!

Chętnie odpowiemy na wszystkie twoje pytania.