Kalkulator Net-billing

Opłacalności Instalacji Fotowoltaicznej w Systemie Net Billing w 2024 roku

Dofinansowanie do 58 000 zł z programu „Mój prąd 5.0”

Ulga podatkowa

Atrakcyjne finansowanie - kredyt lub leasing

Kompleksowy montaż instalacji fotowoltaicznej, magazynu energii, pompy ciepła i klimatyzacji

Pomagamy w dopełnieniu wszystkich formalności

Twój miesięczny rachunek za prąd w zł

Dalej

Miejsce montażu instalacji fotowoltaicznejWstecz
Dalej

Szacowanie produkcji

Wstecz
Dalej

Czy doliczyć magazyn energii?


Wstecz
Dalej

Czy jesteś zainteresowany pompą ciepła


Wstecz
Dalej

Obliczanie zwrotu inwestycji w systemie net-billing

Podaj swoje dane aby otrzymać wyniki symulacji

  * Kalkulator opiera się na uśrednionych danych statystycznych i uśrednionych rynkowych cenach energii elektrycznej, przyjęto koszt zakupu energii 0.94 zł, koszt sprzedaży energii 0.5 zł
  * Szacowany zwrot jest obliczany na podstawie dotacji z programu Mój Prąd 5.0
  * Podane kwoty są kwotami brutto, uwzględniające podatek VAT 8%

  Skontaktuj się

  Nie wiesz czy możesz skorzystać z dotacji Mój Prąd 5.0? Potrzebujesz wyceny fotowoltaiki bądź pomocy z dofinansowaniem? Masz pytania dotyczące dofinansowania? Skontaktuj się!

  Dlaczego my?

  Jesteśmy jedną z najprężniej działających firm w południowej Polsce. Mamy na swoim koncie ponad 6000 instalacji fotowoltaicznych o mocy od 3 do 50 kWp oraz ponad 50 instalacji o mocy powyżej 100 kWp. Zrealizowaliśmy także kilka projektów farm fotowoltaicznych, gdzie największy z nich ma moc 5 MWp.

  Elektro Masters tworzą wykwalifikowane osoby, dla których niezmiernie ważne jest środowisko naturalne oraz poprawa jego jakości.

  Dzięki licznym szkoleniom i uzyskanym uprawnieniom zespół Elektro Masters posiada szeroką wiedzę, którą wykorzystuje każdego dnia. Wieloletnie doświadczenie i współpraca z czołowymi producentami komponentów fotowoltaicznych jak i pomp ciepła pozwoliły firmie osiągnąć najwyższy standard obsługi.


  Mapa naszych realizacji

  poland
  Fotowoltaika od 3 do 50 kWp
  Fotowoltaika od 3 do 50 kWp
  Fotowoltaika od 3 do 50 kWp
  Fotowoltaika powyżej 100 kWp
  Fotowoltaika powyżej 100 kWp
  Fotowoltaika powyżej 100 kWp
  Magazyny energii
  Magazyny energii
  Magazyny energii
  Pompy ciepła
  Pompy ciepła
  Pompy ciepła
  poland
  Fotowoltaika od 3 do 50 kWp
  Fotowoltaika od 3 do 50 kWp
  Fotowoltaika od 3 do 50 kWp
  Fotowoltaika powyżej 100 kWp
  Fotowoltaika powyżej 100 kWp
  Fotowoltaika powyżej 100 kWp
  Magazyny energii
  Magazyny energii
  Magazyny energii
  Pompy ciepła
  Pompy ciepła
  Pompy ciepła

  Instalujemy na terenie całej Polski. 

  Nasze realizacje zarówno w zakresie fotowoltaiki, pomp ciepła czy magazynów energii można zobaczyć w każdym województwie. Moc zainstalowanych przez nas systemów fotowoltaicznych na koniec 2022 roku wynosiła ponad 25 MWp dla mikroinstalacji oraz ponad 12 MWp dla instalacji powyżej 50 kWp. Nasze pompy ciepła osiągnęły sumaryczną moc grzewczą na poziomie 1600 kW. Dziennie natomiast nasi klienci mogą zmagazynować 500 kWh energii elektrycznej i naładować 30 samochodów elektrycznych.

  Ponad

  1
  instalacji fotowoltaicznych o mocy od 3 do 50 kWp

  Ponad

  1
  instalacji fotowoltaicznych o mocy powyżej 100 kWp

  Ponad

  1
  instalacji pomp ciepła

  Ponad

  1
  systemów magazynowania energii

  Elektro Masters w liczbach

  99.9% Zadowolonych klientów  na podstawie ponad 100 opinii w Google.
  99.9% Zadowolonych klientów  na podstawie prawie 50 opinii na Facebooku’u.

  Dołącz do nich!

  Kalkulator opłacalności fotowoltaiki to proste narzędzie, dzięki któremu obliczysz czas zwrotu inwestycji i zyskasz pewność, że koszt montażu instalacji fotowoltaicznej nie będzie zbyt wysoki, a zamontowany system okaże się świetnym rozwiązaniem, również w nowym systemie net-billingu.

  Jak korzystać z poniższego kalkulatora? Wystarczy podać:

  • swój miesięczny rachunek za prąd, dzięki czemu możliwe będzie obliczenie rocznego zużycia energii elektrycznej;

  • miejsce montażu paneli słonecznych, co pozwoli nam zaproponować Ci optymalną moc instalacji PV;

  • swoje dane – imię i nazwisko lub nazwę firmy, adres e-mail i numer telefonu, byśmy mogli przekazać Ci wyniki symulacji.

  Opcjonalnie możesz również zaznaczyć, czy interesuje Cię magazyn energii lub pompa ciepła. Wszystko to pozwoli określić opłacalność fotowoltaiki, oszacować zużycie energii elektrycznej oraz obliczyć okres zwrotu inwestycji. Nasz kalkulator pozwoli Ci inwestować bez ryzyka, a fachowa wiedza specjalistów Elektro Masters okaże się niezbędna, byś przez cały okres posiadania fotowoltaiki zyskiwał jak największe oszczędności!

  Opłacalności Instalacji Fotowoltaicznej w Systemie Net Billing

  Zmiana systemu rozliczeń dla właścicieli fotowoltaiki, jaka miała miejsce w kwietniu 2022 roku, wywołała wielkie poruszenie na rynku odnawialnych źródeł energii. Tradycyjny, dobrze już znany system opustów został zastąpiony nowym, pod nazwą net-billing. Zanim przetestujesz nasz kalkulator opłacalności instalacji fotowoltaicznej, sprawdź, czym tak naprawdę jest net-billing i czy jego wejście w życie wciąż będzie korzystne dla prosumenta.

  Net-biling to system rozliczeń energii elektrycznej, który – w przeciwieństwie do systemu opustów – opiera się na sprzedaży energii wyprodukowanej przez instalację fotowoltaiczną do sieci energetycznej. Nadwyżki prądu, jakie przekażesz dystrybutorowi, zostaną przeliczone na wartość pieniężną (w złotówkach), a następnie trafią na Twoje wirtualne konto, z którego będziesz płacił za energię pobraną z sieci w przyszłości. Ceny energii wyznaczane są aktualnie w oparciu o miesięczną cenę rynkową publikowaną przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne (na Towarowej Giełdzie Energii). Od 1 lipca 2024 ustalane będą zgodnie z godzinowymi okresami rozliczeniowymi.

  Podstawą rozliczeń za energię elektryczną sprzedawaną do sieci jest depozyt konsumencki, a użytkownik może wykorzystać jego wartość przez kolejne 12 miesięcy. Jeżeli przez ten okres rozliczeniowy nie wykorzysta wszystkich środków, otrzyma zwrot w wysokości 20% ich wartości.

  Jaka jest opłacalność inwestycji w instalacje fotowoltaiczne w nowym systemie rozliczeń? Jak się okazuje, net-billing jest dużo bardziej korzystnym rozwiązaniem od systemu opustów – zarówno dla właścicieli domów jednorodzinnych, jak i firm czy gospodarstw rolnych. Wynika to z kilku kwestii.

  • Net-billing zapewnia spore oszczędności i pozwala na jeszcze większe obniżenie rachunków za prąd, ponieważ prosument może efektywniej wykorzystywać wytworzoną energię (większa autokonsumpcja) i pobierać ją z sieci bez strat, jak miało to miejsce w systemie opustów.

  • Dzięki net-billingowi możliwe jest sprawiedliwe rozliczanie się prosumentów z dystrybutorami energii, ponieważ cena energii elektrycznej jest rynkowa i aktualizowana każdego miesiąca.

  • Każdy użytkownik fotowoltaiki wie, ile energii wyprodukował, zużył oraz przekazał do zakładu energetycznego, a co za tym idzie może lepiej kontrolować i planować kwestie związane ze zużyciem energii, a także jej zakupem i sprzedażą.

  • Net-billing pozwala uzyskać zwrot finansowy za sprzedaż energii do sieci, co przyczynia się do szybszego zwrotu z inwestycji, a co za tym idzie jeszcze większej opłacalności fotowoltaiki.

  Mówiąc krótko – instalacja fotowoltaiczna w systemie net-billing jest jeszcze bardziej opłacalna niż w systemie opustów, dlatego inwestycja w fotowoltaikę jeszcze nigdy wcześniej nie była tak dobrym rozwiązaniem.

  Pamiętaj! Z systemu net-billing mogą skorzystać nie tylko nowi prosumenci, którzy zamontowali panele PV po 1 kwietnia 2022 roku. Przejść na niego może również doświadczony prosument, który wytwarza energię z promieniowania słonecznego o wiele dłużej. Jest to rozwiązanie dla każdego, bez względu na to, jaka jest wielkość instalacji, roczne zużycie energii czy roczne zapotrzebowanie na prąd.

  Dofinansowanie do 58 000 zł z programu „Mój prąd 5.0”

  Zakup i montaż paneli fotowoltaicznych to duży koszt, który jednak można zdecydowanie zmniejszyć. Decydując się na fotowoltaikę w systemie net-billing, możesz skorzystać z dofinansowania w wysokości do 58 000 zł. W ramach programu „Mój prąd 5.0” zyskasz więc duże wsparcie, zredukujesz koszt instalacji i zwiększysz opłacalność fotowoltaiki.

  W Elektro Masters pomagamy w kwestiach formalnych i ułatwiamy przyszłym prosumentom pozyskać dofinansowanie. Odciążymy Cię od wszelkich obowiązków i zapewnimy wsparcie w zwiększeniu opłacalności instalacji PV. Masz pytania albo chcesz skorzystać z dotacji? Zapraszamy do kontaktu z naszym pracownikiem!

  Ulga podatkowa

  Opłacalność instalacji PV wzrasta nie tylko dzięki dofinansowaniom, ale również uldze podatkowej. Każdy nowy prosument, który poniesie wydatki związane z zakupem i montażem instalacji fotowoltaicznej (lub pompy ciepła), ma możliwość odliczenia kosztów od podatku. Tzw. ulga termomodernizacyjna pozwala zyskać nawet kilkanaście tysięcy złotych zwrotu z podatku!

  Chcesz skorzystać z ulgi podatkowej? Pomożemy Ci w obliczeniach i oszacujemy, ile zaoszczędzisz na swojej fotowoltaice!

  Atrakcyjne finansowanie – kredyt lub leasing

  Fotowoltaika wymaga poniesienia dużych kosztów, jednak nie trzeba płacić za nią gotówką. Niezależnie od tego, jaka ma być moc instalacji, ilość paneli czy rodzaj zastosowanych rozwiązań, możesz sfinansować jej zakup i montaż korzystnym kredytem lub leasingiem. Dzięki temu dopasujesz rozwiązanie idealnie do swoich potrzeb i zyskasz możliwość korzystania z darmowej energii nawet przy ograniczonym budżecie!

  W Elektro Masters pomożemy Ci pozyskać kredyt lub leasing i tym samym spełnić marzenie o własnej fotowoltaice. Chcesz poznać szczegóły? Zapraszamy do kontaktu z naszym specjalistą!

  Kompleksowy montaż instalacji fotowoltaicznej, magazynu energii, pompy ciepła i klimatyzacji

  Nasz kalkulator fotowoltaiki to rozwiązanie idealne dla wszystkich inwestorów, którzy planują zakup i montaż instalacji PV. W Elektro Masters oferujemy najnowocześniejsze rozwiązania od cenionych na rynku producentów, które nie mają sobie równych pod względem wydajności oraz trwałości. Pomożemy Ci dopasować moc instalacji, wykonamy niezbędne obliczenia, ustalimy najlepsze miejsce do montażu systemu i przeprowadzimy wszelkie prace montażowe od początku do końca. Darmowa energia płynąca ze słońca jest na wyciągnięcie ręki – jeżeli chcesz z niej skorzystać i cieszyć się maksymalnymi oszczędnościami, zapraszamy do kontaktu.

  W Elektro Masters oferujemy nie tylko sprzedaż i montaż instalacji PV. Przygotowaliśmy również najlepsze propozycje dla tych Klientów, którzy interesują się magazynem energii, pompą ciepła albo klimatyzacją. Zapewnimy Ci kompleksowe rozwiązania, dzięki którym w stu procentach wykorzystasz potencjał odnawialnych źródeł energii!

  Pomagamy w dopełnieniu wszystkich formalności

  Nie wiesz, jakie dokumenty złożyć, aby otrzymać dofinansowanie? A może rozliczasz się na poprzednich zasadach, ale chcesz skorzystać z net-billingu? Skontaktuj się z nami – pomożemy w każdej sytuacji! Zapewniamy wsparcie w pozyskiwaniu dofinansowań, pomagamy klientom w przejściu na system net-billing i nie tylko.

  Dzięki profesjonalizmowi oraz kompleksowości usług staliśmy się cenionymi partnerami dla wielu prosumentów. Dołącz do nich – niezależnie od tego, czy jesteś osobą prywatną, czy właścicielem firmy lub gospodarstwa rolnego.

  A jeżeli chcesz samodzielnie dokonać podstawowych obliczeń, przetestuj nasz kalkulator net-billing – to proste oraz intuicyjne narzędzie, które z całą pewnością okaże się bardzo pomocne!