Fotowoltaika  – Co oferujemy?

Naszym głównym celem jest propagowanie odnawialnych źródeł energii, a w szczególności tych wykorzystujących promieniowanie słoneczne. Mamy na swoim koncie ponad 3000 projektów fotowoltaicznych o mocy od 3 do 200 kW. W naszej ofercie znajdą Państwo pompy ciepła, magazyny energii i ładowarki do samochodów elektrycznych. Od 2020 roku zajmujemy się także budową farm fotowoltaicznych.

Lat doświadczenia w montażu

Przyłączyliśmy

Fotowoltaika Kraków - instalator roku

Elektro Masters gwarancją jakości

Stosujemy wysokiej jakości panele i falowniki oraz systemy montażowe i zabezpieczenia. Ekipa monterska ma kilkuletnie doświadczenie w instalacjach fotowoltaicznych. Wszyscy pracownicy posiadają uprawnienia SEP oraz wysokościowe. Zawsze wywiązujemy się z terminów.

realizacji na terenie całej Polski

MW zainstalowanych systemów fotowoltaicznych

%

zadowolonych klientów

Jak obniżyć rachunki za prąd? Sprawdź fotowoltaikę!

Chętnie odpowiemy na wszystkie twoje pytania.

Wybierz odnawialne źródła energii

Chcesz obniżyć rachunki, które obecnie płacisz za prąd i jednocześnie pragniesz wybrać rozwiązanie, które jest ekologiczne? Jesteś w odpowiednim miejscu – Elektro Masters to nowoczesna krakowska firma, która zajmuje się projektowaniem oraz montażem instalacji fotowoltaicznych. Marka ta istnieje na polskim rynku już od 2013 roku i do tej pory może pochwalić się wieloma zrealizowanymi projektami z zakresu odnawialnej energii słonecznej, zarówno dla prywatnych domów, jak i różnorodnych biznesów. Warto podkreślić, że w naszej pracy na co dzień używamy produktów pochodzących jedynie od znanych i cenionych producentów. W instalacjach wykorzystujemy więc komponenty od takich popularnych marek jak Sharp, Solar Edge, WINAICo, REC Solar, QCELLS, Fronius, Selfa, SMA, Dehn i wiele innych. Dbamy również o to, by zespół Elektro Masters tworzyli sami doświadczeni specjaliści, którzy wykonali już wiele instalacji o różnej mocy. Dołącz do grona zadowolonych klientów już dziś!

Postaw na ekologiczną energię – fotowoltaika Kraków

Fotowoltaika zyskuje coraz więcej zwolenników nie tylko na świecie, ale również w Polsce. Codzienne zgłaszają się do nas klienci, którzy chcą by ich budynek był zasilany energią tworzoną w sposób, który jest bardziej przyjazny zarówno dla środowiska, jak i dla ich kieszeni. Jedną z głównych zalet instalacji fotowoltaicznych jest ich niska awaryjność oraz fakt, iż nie trzeba poświęcać czasu na ich obsługę oraz czyszczenie. Są one także wysoce odporne na zmienne warunki pogodowe, dlatego użytkownicy nie muszą martwić się, że opady deszczu, śniegu czy gradu uszkodzą panele. Naturalnie, instalacje fotowoltaiczne wymagają okresowych kontroli, jednak nasza firma zapewnia usługi serwisowe wysokiej jakości. To więc doskonałe rozwiązanie dla każdego właściciela domu. Warto zaznaczyć, że nasza firma przygotowuje projekty nie tylko dla klientów indywidualnych, ale także fotowoltaikę dla firm. Zapewniamy wykonanie projektu, profesjonalny montaż instalacji oraz późniejszy serwis i opiekę nad konstrukcją.

Wydajne instalacje fotowoltaiczne – Kraków i Małopolska

Podstawą instalacji fotowoltaicznych są oczywiście panele słoneczne, które zbudowane są z ogniw krzemowych. Moduły izoluje się z obu stron oraz umiejscawia w ochronnej ramie, najczęściej wykonanej z aluminium lub stali. Wnętrze panelu jest dodatkowo zabezpieczane szybami ochronnymi, które podlegają hermetycznemu uszczelnieniu. Dzięki temu panel jest odpowiednio zabezpieczony przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Warto jednak pamiętać, że instalacje składają się nie tylko z paneli fotowoltaicznych, ale także innych istotnych elementów. Kluczowym komponentem jest m.in. inwerter, którego zadaniem jest przekształcanie uzyskanego prądu stałego na zmienny. Nieodłącznymi częściami są również zabezpieczenia DC i AC, które chronią całą instalację przed przeciążeniami elektrycznymi oraz przepięciami przejściowymi.

Zaoszczędź na rachunkach za prąd

Należy pamiętać, iż wydajność instalacji zależna jest od wielu czynników, wśród których można wyróżnić m.in. jakość samych produktów fotowoltaicznych, jak i właściwości dachu, na którym są one montowane. Każda konstrukcja będzie się nieco różnić ze względu na umiejscowienie budynku względem stron świata, kąt nachylenia dachu i padania na niego promieni czy też występowanie na dachu kominów lub wykuszy. Istotnym czynnikiem jest także stopień zachmurzenia, którego jednak nie da się dokładnie przewidzieć. Masz pytania dotyczące projektu instalacji fotowoltaicznej, jej charakterystyki oraz kosztów? Interesuje Cię fotowoltaika dla domu lub firm? Skontaktuj się z nami – chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i pomożemy wybrać Ci rozwiązanie najlepiej dopasowane do Twoich potrzeb oraz możliwości budynku.

Ostatnio na blogu Elektro Masters

Nasi partnerzy