Jakie są korzyści z budowy farmy fotowoltaicznej?

Jakie są korzyści z budowy farmy fotowoltaicznej?

Korzystanie z odnawialnych źródeł energii jest niezwykle opłacalne – nie tylko dla prywatnych inwestorów, ale również właścicieli firm. Oprócz inwestowania w klasyczne panele PV, ciekawym rozwiązaniem dla przedsiębiorców jest budowa farmy fotowoltaicznej, która pozwala produkować energię elektryczną na dużą skalę. Sprawdź, jakie korzyści płyną z własnej elektrowni słonecznej i jaka jest opłacalność farmy fotowoltaicznej!

Farma fotowoltaiczna, czyli całkowita niezależność energetyczna

Farma fotowoltaiczna (albo elektrownia słoneczna) to instalacja, która składa się z setek paneli fotowoltaicznych. Ustawione są one na wspólnej przestrzeni i umożliwiają produkcję energii na bardzo dużą skalę.

W efekcie pierwszą korzyścią, o której warto powiedzieć, jest niezależność energetyczna. Farma fotowoltaiczna pozwoli Ci całkowicie zrezygnować z usług zewnętrznych dostawców, dzięki czemu unikniesz podwyżek cen prądu, a także wszelkiego rodzaju problemów związanych z użytkowaniem sieci energetycznej, jak przerwy w zasilaniu.

Co więcej, instalacje fotowoltaiczne zapewnią Ci dostęp do zielonej energii na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Są to bowiem rozwiązania tworzone z trwałych, odpowiednio wyselekcjonowanych komponentów, które pozostają sprawne pomimo działania negatywnych warunków atmosferycznych i które produkują prąd nawet przy niesprzyjających warunkach. Są przy tym bezobsługowe, a za ich uruchomienie i serwis dbają specjaliści, np. z firmy Elektromasters.

Inwestuj w farmy fotowoltaiczne i zarabiaj!

Jednak powodem, dla którego coraz więcej osób i firm inwestuje w farmy fotowoltaiczne, jest możliwość zarabiania na odnawialnych źródłach energii. Mówiąc wprost – taka inwestycja przynosi zyski i to na przestrzeni wielu lat, umożliwiając uzyskanie przychodu pasywnego.

Oczywiście wynika to z możliwości sprzedaży prądu, który wyprodukuje Twoja farma fotowoltaiczna. Możesz dostarczać go zewnętrznym dostawcom oraz prywatnym firmom – bez jakichkolwiek pośredników. Pomocne okazują się w tym aukcje OZE, które stanowią wsparcie dla wytwórców, oferowane przez Urząd Regulacji Energetyki. Dzięki aukcjom właściciel instalacji może zarabiać nawet 300-400 zł za wyprodukowanie 1 MW energii.

Jeżeli więc zainwestujesz w farmę fotowoltaiczną, która produkuje rocznie 1000 MW, możesz cieszyć się zyskiem na poziomie 300-400 tysięcy złotych! Jest to niezwykle opłacalne rozwiązanie, które spłaca się w krótkim czasie.

Ile zapłacisz za budowę farmy fotowoltaicznej? Mniej niż kiedykolwiek!

Aby zyskać pewność, że tego typu inwestycje są dla Ciebie, warto dowiedzieć się, ile kosztuje farma fotowoltaiczna. Jeszcze do niedawna ceny farm fotowoltaicznych były bardzo wysokie i za instalacje o mocy 1 MW trzeba było zapłacić nawet 20 milionów zł. Dzisiaj jest inaczej –koszty, jakie musisz ponieść, wynoszą ok. 3 miliony zł za 1 MW. To znakomita wiadomość dla wszystkich osób, które decydują się na taką inwestycję. Biorąc pod uwagę fakt, że rocznie sprzedaż energię za 300-400 tysięcy złotych, zwrot z inwestycji będzie miał miejsce po zaledwie kilku latach.

Kolejną dobrą wiadomością są dofinansowania unijne dla inwestorów prywatnych i biznesowych, które mogą wynosić do 85% wysokości kwoty montażu farmy fotowoltaicznej. Pomocne może okazać się również dofinansowanie w krajowych lub regionalnych programach operacyjnych. Możliwości jest naprawdę wiele, co sprawia, że inwestor nie musi ponosić bardzo dużych wydatków związanych z inwestycją w fotowoltaikę. Dzięki temu zyskasz dużą oszczędność!

Inne korzyści płynące z odnawialnych źródeł energii

Oczywiście to, że zyskasz niezależność energetyczną, a energia słoneczna stanie się źródłem Twojego dochodu, jest tylko częścią wszystkich korzyści. Montaż paneli fotowoltaicznych na dużą skalę to także:

  • stałe i bezpieczne źródło dochodu, dzięki czemu nie musisz obawiać się jakiegokolwiek ryzyka inwestycyjnego;
  • możliwość montażu systemów fotowoltaicznych w różnych miejscach;
  • brak jakichkolwiek dodatkowych kosztów, związanych np. z podatkiem od gruntu (w Elektromasters to my go zapłacimy!);
  • gwarancja utylizacji paneli czy inwerterów po okresie dzierżawy;
  • możliwość korzystania i uprawiania gruntu do momentu budowy farmy fotowoltaicznej;
  • ekologia – panele fotowoltaiczne są przyjazne dla środowiska naturalnego, ponieważ nie wydzielają jakichkolwiek szkodliwych substancji.

Nowoczesna instalacja fotowoltaiczna o odpowiedniej mocy to duża szansa, z której warto skorzystać. W Elektromasters pomożemy Ci skorzystać z potencjału fotowoltaiki i przeprowadzimy Cię przez cały proces inwestycyjny. Wybierzemy najlepsze panele i inwertery, zadbamy o niezbędne pozwolenia oraz montaż, a także pomożemy Ci w uzyskaniu dofinansowania.

Zainwestuj w elektrownię słoneczną i przekonaj się, że fotowoltaika może być kluczem do sukcesu. Zapewnimy Ci korzystne rozwiązania, ponieważ wspieramy podmioty z każdej branży. Zapraszamy do kontaktu – odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i przekonamy Cię, że to się po prostu opłaca!