Magazyn energii dla firm

Magazyn energii dla firm

Na wytwarzanie energii przy wykorzystaniu paneli fotowoltaicznych coraz częściej decydują się nie tylko osoby prywatne, ale również przedsiębiorcy. W praktyce, takie rozwiązanie pozwala zyskać niezależność energetyczną, obniżyć rachunki za prąd, a także zyskać status firmy ekologicznej. Nic więc dziwnego, że różnego rodzaju organizacje inwestują także w magazyny energii, które pozwalają wykorzystać potencjał fotowoltaiki do maksimum. Czym są i jakie korzyści mogą przynieść firmie?

Co to jest magazyn energii dla firmy?

Magazynowanie energii wytworzonej przy użyciu odnawialnych źródeł energii, takich jak fotowoltaika, staje się jednym z kluczowych sposobów na zwiększenie autokonsumpcji oraz zyskanie niezależności energetycznej w firmach. Umożliwiają to odpowiednie magazyny, których zadaniem jest gromadzenie nadwyżek prądu wyprodukowanych przez panele fotowoltaiczne, a następnie wykorzystanie go o dowolnej porze i w dowolnym celu.

W praktyce, magazyn energii stanowić będzie niezwykle przydatne rozwiązanie dla tych przedsiębiorstw, które nie mogą sobie pozwolić na przerwy w dostawie prądu. Mowa tu np. o firmach, gdzie przez cała dobę pracują urządzenia, jak choćby serwery, które bez odpowiedniej ilości energii mogą przestać działać i tym samym narazić przedsiębiorstwo na ogromne straty finansowe. Magazyny energii to sposób na zapobieganie wszelkiego rodzaju przerwom w dostawie czy awariom sieci – mogą one wykorzystywać zgromadzony prąd do zasilania dowolnych sprzętów i o każdej porze (również wtedy, gdy fotowoltaika nie pracuje, np. w nocy).

Zalety korzystania z magazynu energii w firmie

Magazyn energii w firmie to liczne korzyści, które dostrzega coraz większa liczba przedsiębiorców. Do najważniejszych zalet zaliczamy:

  • możliwość gromadzenia i przechowywania dowolnej ilości energii – stanowi to zabezpieczenie energetyczne dla przedsiębiorstwa, ponieważ taki prąd można wykorzystać w każdym momencie i do zasilenia dowolnych urządzeń czy instalacji;
  • uniknięcie ryzyka przerw w dostawie prądu oraz awarii sieci – dzięki magazynom energii firmowe urządzenia mogą pracować przez cały czas i tym samym umożliwiać realizowanie codziennych zadań;
  • spore oszczędności – wynikają one z faktu, że zmagazynowaną energię można wykorzystać również wtedy, gdy pobór prądu z sieci jest najdroższy, co pozwala zoptymalizować koszty przedsiębiorstwa;
  • niezależność energetyczną i zwiększenie autokonsumpcji – magazyn energii stanowi sposób na to, by firma była mniej zależna od zewnętrznych dostawców i w jeszcze lepszy sposób wykorzystywała potencjał fotowoltaiki.

Warto również dodać, że połączenie fotowoltaiki z magazynem energii tworzy system przyjazny środowisku naturalnemu, który pozwoli firmie zyskać status ekologicznej. Efekt? Lepsze postrzeganie marki zarówno przez klientów oraz partnerów biznesowych, a co za tym idzie – większe możliwości związane z rozwojem działalności.

Jak wybrać odpowiednie magazyn energii dla przedsiębiorstwa?

Fundamentem opłacalności magazynu energii dla firmy jest wybór odpowiedniego urządzenia, które będzie dopasowane do zapotrzebowania energetycznego, mocy instalacji, a także potrzeb i celów przedsiębiorstwa. Kluczem do sukcesu jest więc zakup magazynu o odpowiedniej pojemności, który pozwoli gromadzić odpowiednie ilości prądu, wystarczające do zasilenia urządzeń czy instalacji w odpowiednim momencie.

W Elektro Masters oferujemy wsparcie w zakresie wyboru magazynu energii, a także zapewniamy naszym Klientom biznesowym dostęp do rozwiązań od najbardziej cenionych producentów na rynku. Są one niezawodne, proste w obsłudze i łatwe w integracji z dowolnym systemem fotowoltaicznym. Jeżeli więc chcesz, aby Twoja firma wykorzystywała potencjał fotowoltaiki w stu procentach i szukasz najlepszych sposobów na optymalizację kosztów oraz rozwój swojej firmy – zapraszamy do kontaktu z naszym specjalistą, który odpowie na wszystkie Twoje pytania!