Modernizacja instalacji grzewczych przy użyciu pomp ciepła

Modernizacja instalacji grzewczych przy użyciu pomp ciepła

Właściciele domów bardzo często skarżą się na wysokie rachunki za ogrzewanie – również w przypadku nowo wybudowanych obiektów, które posiadają dobrą izolację cieplną. W czym tkwi problem? W niskiej sprawności instalacji grzewczej, która może generować bardzo wysokie koszty. Aby poradzić sobie z tym problemem, warto pomyśleć o modernizacji instalacji grzewczych i oprzeć cały układ na pompie ciepła. Dlaczego to korzystne rozwiązanie?

Powietrzne pompy ciepła – idealne do modernizacji instalacji

Jeżeli wysokie rachunki za ogrzewanie są dla Ciebie problemem i zastanawiasz się nad modernizacją swojej instalacji grzewczej, powinieneś zainteresować się powietrznymi pompami ciepła. Są to urządzenia, które w porównaniu do pomp gruntowych i wodnych nie wymagają wykonywania różnego rodzaju prac ziemnych i które sprawdzą się niezależnie od powierzchni działki. Ich montaż jest bardzo prosty, a do tego może postawić je zarówno wewnątrz budynku (np. w piwnicy), jak i na zewnątrz.

Sama modernizacja instalacji z wykorzystaniem powietrznej pompy ciepła również nie będzie stanowiła większego problemu. Wynika to z faktu, że taka pompa może skutecznie zastąpić stary kocioł gazowy, olejny lub węglowy, a nawet stać się jego uzupełnieniem, co pozwoli zyskać maksymalny komfort cieplny o każdej porze roku. Inwestorzy mogą również zdecydować się na specjalny zasobnik buforowy, który zoptymalizuje pracę urządzenia. Jest on zalecany zwłaszcza do układów grzewczych z kaloryferami – pozwoli zwiększyć pojemność wodną instalacji i jednocześnie zmniejszyć częstotliwość załączania się pompy ciepła.

W Elektro Masters dopasujemy pompę ciepła do Twoich indywidualnych potrzeb oraz możliwości – zarówno finansowych, jak również tych związanych z parametrami instalacji czy wielkością posesji. Pomożemy Ci także w modernizacji układu grzewczego, zapewniając jego efektywne i ekonomiczne działanie na przestrzeni wielu lat.

Dlaczego warto zmodernizować instalację grzewczą przy użyciu pompy ciepła?

Powodów jest wiele, jednak tym najważniejszym są oczywiście oszczędności. Pompy ciepła uznawane są za najbardziej ekonomiczne urządzenia grzewcze na rynku, ponieważ energię czerpią z powietrza, wody albo gruntu. Zapewni to możliwość obniżenia rachunków za ogrzewanie o połowę, a w przypadku wymiany starych kotów gazowych lub olejowych nawet o 70%!

Oszczędności to jednak nie wszystko. Modernizując swoją instalację grzewczą o pompę ciepła, możesz liczyć również na:

  • skorzystanie z ekologicznego rozwiązania, które nie tylko wykorzystuje odnawialne źródła energii, ale również nie emituje szkodliwych substancji;
  • zyskanie niezależności od wzrostu cen paliw kopalnych – z pompą ciepła konieczność zakupu węgla lub gazu nie będzie już spędzała Ci snu z powiek;
  • możliwość chłodzenia pomieszczeń w upalne dni – pompa ciepła może pełnić funkcję klimatyzatora, zapewniając Tobie oraz Twoim bliskim komfort w sezonie letnim;
  • możliwość montażu pompy ciepła w dowolnym miejscu – nie tylko bezpośrednio przy budynku, ale również na ścianie czy dachu;
  • cichą pracę urządzenia, dzięki czemu nie wpłynie ono negatywnie na komfort Twój lub innych domowników.

Modernizacja instalacji grzewczej przy użyciu pompy ciepła jest niezwykle prosta i możliwa do zrealizowania w zdecydowanej większości przypadków. Dlatego na zakup i montaż tego urządzenia decyduje się coraz większa liczba osób w naszym kraju – możesz dołączyć do nich już dziś!

Problemem dla inwestorów wcale nie musi być wysoka cena samej pompy. Wynika to z faktu, że jej zakup i montaż jest dofinansowywany przez rząd. Przykładem są tutaj programy „Mój Prąd” oraz „Czyste Powietrze”, w ramach których możesz otrzymać nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych dotacji i tym samym sfinalizować wymarzoną inwestycję.

Chcesz zyskać wsparcie w uzyskaniu dofinansowania na nowoczesną pompę ciepła? Skontaktuj się z Elektro Masters – nasz specjalista odpowie na wszystkie twoje pytania i pomoże Ci na każdym etapie starania się o dotację!