Integracja fotowoltaiki z elektromobilnością – przyszłość zrównoważonego transportu

Integracja fotowoltaiki z elektromobilnością – przyszłość zrównoważonego transportu

Pod koniec 2022 roku w Polsce było zarejestrowanych ponad 31 tysięcy samochodów elektrycznych, a ich liczba rośnie w bardzo szybkim tempie. Niestety, infrastruktura ładowania takich pojazdów wciąż jest daleka do ideału, dlatego właściciele „elektryków” powinni szukać alternatywy, która pozwoli im użytkować auto w sposób efektywny i bezproblemowy. Ciekawym rozwiązaniem jest integracja fotowoltaiki z elektromobilnością. Na czym to polega?

Stacje ładowania samochodów elektrycznych w domu – znakomita alternatywa dla właścicieli „elektryków”

Do ładowania samochodów elektrycznych można wykorzystywać standardowe gniazdka o napięciu 230 V i mocy 2,3 kW. Niestety, zasilenie akumulatora tą metodą trwa kilka-kilkanaście godzin, dlatego o wiele lepszą opcją jest prywatna stacja ładowania aut elektrycznych, czyli tzw. wallbox. Zapewnia ona nie tylko bardzo szybkie ładowanie, ale również spore oszczędności – zwłaszcza, gdy połączysz ją z instalacją fotowoltaiczną.

Dzięki takiemu rozwiązaniu będziesz mógł ładować swój samochód elektryczny energią pozyskiwaną za darmo z promieniowania słonecznego. Proces ten można przeprowadzać na bieżąco (w trakcie pracy paneli fotowoltaicznych) albo poprzez wykorzystanie nadmiaru wytworzonej przez instalację PV energii. Wszystko to sprawia, że ładowanie pojazdów elektrycznych jest tanie, szybkie, proste i ekologiczne.

Integracja fotowoltaiki z elektromobilnością, czyli ogromna szansa dla nas wszystkich

Wzrost popularności instalacji fotowoltaicznych oraz samochodów elektrycznych jest niezwykle korzystny – zarówno dla ekologii, jak i zrównoważonego transportu. Z jednej strony ogranicza emisję szkodliwych spalin, jakie są generowane przez silniki spalinowe, a z drugiej pozwala zredukować udział węgla czy gazu, które szkodzą środowisku.

Montaż przydomowych stacji ładowania pojazdów elektrycznych i podłączanie ich do instalacji fotowoltaicznej to przyszłość. Wyjdź jej naprzeciw – niezależnie od tego, czy jesteś prywatnym użytkownikiem pojazdów elektrycznych, czy posiadasz firmową flotę, w której składzie znajdują się tego rodzaju auta.

W Elektromasters oferujemy montaż domowych i komercyjnych stacji ładowania samochodów elektrycznych, które pod względem parametrów dostosowane są do Twoich potrzeb i możliwości. Pomożemy Ci w wyborze najlepszego rozwiązania od jednej z cenionych marek i dopasujemy je do Twojej instalacji fotowoltaicznej. Sprawdź naszą ofertę i wykorzystaj potencjał elektromobilności w stu procentach!